Доклад


Профспілка  – це об’єднання громадян, створене з метою захисту трудових і соціально-економічних прав працівників, а також здійснення представництва їх інтересів.

Головне завдання профспілки – домагатися, щоб у людини в сучасних економічних умовах було робоче місце, нормальні умови для роботи, гідна заробітна плата. У звітному періоді з липня 2014р по червень 2019 р функції і завдання профспілки виконувалися нами наступним чином.

Представницька функція нашої профспілки реалізується за рахунок його структури. Первинна організація ПМГУ МК «Азовсталь» об’єднує 14,28 тис. Чол, у нас 57 цехових профспілкових організацій, 139 профгруп. Профспілка металургів і гірників України об’єднує 289,27 тис.чол., Федерація профспілок України – 5,09 млн. Чол.

Представники профспілки і його ланок представлені як: в бригадах – профгрупорги, в цехах – цехової профспілковий комітет (голови цехових профспілкових комітетів); на комбінаті – профком; в галузі – Центральний комітет ПМГУ, на рівні держави – Федерація профспілок України.

На всіх рівнях ведеться робота зі збору пропозицій і зауважень від трудових колективів, формуванню єдиної позиції і укладання договорів:

 • на рівні ПО ПМГУ МК «Азовсталь» – Колективний договір;
 • на рівні ЦК ПМГУ – Галузева угода;
 • на рівні ФПУ – Генеральна угода.

Центральним комітетом вирішуються питання з виконавчою владою країни, Федерацією профспілок України, ведеться робота з Верховною Радою, Президентом, а також з міжнародними профспілками.

Один з дієвих механізмів спілкування з владою, є проведення акцій і висунення обгрунтованих і об’єктивних вимог. За звітний період ми взяли участь в таких акціях:

 • 15 жовтня 2014 р. м.Київ «Всеукраїнська акція протесту профспілок за гідну працю і добробут людини»
 • 6 липня 2016р. м.Київ «Акція протесту проти підвищення тарифів»
 • 8 грудня 2016р. м.Київ «Всеукраїнська акція протесту профспілок проти зростання цін і тарифів на житлово-комунальні послуги, проти скорочення Урядом Списків № 1 і № 2, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення»
 • 17 жовтня 2018 р м.Київ «Масовий мітинг-хода представників Федерації профспілок і членських організацій на захист законних прав та інтересів людей праці»

Представницька функція відіграє дуже важливу роль в сучасних умовах, але  так як профспілки історично виникли для захисту прав і інтересів працюючих, головна функція профспілки – захисна. Потреба захисту прав і інтересів працівників у сфері праці особливо актуальна в сучасний період.

На постійній основі ми здійснюємо контроль за дотриманням законодавства про працю, експертизу положень про оплату праці, графіків роботи, графіків відпусток та ін.

За звітний період нашими юрисконсультами здійснені консультації з юридичних питань для 2509 членів профспілки (в т.ч. проведено 46 виїзних консультації, в яких була надана правова допомога 267 чол). Складено 105 позовних заяв щодо пенсійного стажу, індексації заробітної плати, сімейного, житлового права та ін. До комісії по трудових спорах надійшло 70 заяв (в т.ч. за період з червня 2018 по травень 2019 надійшло 33 заяви) з них: 38 – задоволено, 21 – відмовлено в задоволенні, 10 – залишені без розгляду за заявами працівників, 1 – перебуває на розгляді. Основні питання – це позбавлення виробничої премії, накладення дисциплінарних стягнень, доплата за виконання обов’язків відсутніх, стягнення середньої заробітної плати та ін.

Наша профспілкова організація брала активну участь в об’єднаних діях ПМГУ по відновленню в праві на пенсію за віком на пільгових умовах ремонтного персоналу металургійних підприємств. Дане право було порушено після запровадження 24 червня 2016 року Постанови Кабінету Міністрів України № 461 в якому затверджено нову редакцію Списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах. У вище зазначеному Постанові з 03 серпня 2016 року через тексту Списків №№ 1, 2 був виключений ряд професій і посад (слюсарі-ремонтники, електрогазозварники, зварювальники, електромонтери, ІТП)

Первинною організацією ПМГУ МК «Азовсталь» були підготовлені і передані в ПМГУ матеріали атестації робочих місць за всіма посадами, які були урядом позбавлені права на пільгове пенсійне забезпечення. ПМГУ разом з Федерацією металургів України виступили зі спільним зверненням на адресу Кабінету міністрів України і Прем’єр-міністра України про необхідність удосконалення редакції прийнятих Списків.

Внаслідок об’єднаних дій профспілки до Постанови № 461 від 24.06.2016 року з 01 січня 2018 року були внесені зміни, якими Списки №№ 1, 2 були доповнені позицією «Працівники ремонтних служб, зайняті ремонтом устаткування в умовах діючого виробництва»:

Оскільки редакція внесених Урядом в Списки №№ 1, 2 змін дозволяла різні інтерпретації, в тому числі і не в інтересах працівників, Первинними організаціями профспілок підприємств і ЦК ПМГУ було ініційовано звернення до Федерації професійних спілок України та Міністерство соціальної політики України з приводу роз’яснень.

Отримання офіційних роз’яснень у листопаді 2017 завершило етап відновлення в праві на пенсію за віком на пільгових умовах ремонтного персоналу, але як і раніше залишається відкритим питання по КПФС (керівники, професіонали, фахівці, службовці).

Зараз на комбінаті працюють 197 чол. КПФС, яким право на пільгове пенсійне забезпечення не повернули. У тому числі 48 чол. працівники конвертерного цеху. Витрати на відшкодування виплат пенсій ПФУ в даний час складуть не більше 100 тис. Грн. на рік. Ми будемо продовжувати боротися за відновлення втраченого права на пільгове пенсійне забезпечення всіх наших членів профспілки.

На XI пленумі ЦК ПМГУ в р.Дніпро 29.05.2019г. присутній голова ФПУ Осовий Г.В. Делегати пленуму вказали на те, що цю роботу потрібно активізувати і заручилися підтримкою голови ФПУ, в частині винесення на розгляд цього питання на засідання уряду найближчим часом.

Серйозна робота пророблена Первинною організацією ПМГУ МК «Азовсталь» по поверненню до штатного розпису комбінату професій, виведених шляхом аутсорсингу, в тому числі «контролер у виробництві чорних металів», а саме в ТОВ «ГОЛМЕТРЕСУРС» ​​(з 07.09.2017г. Підприємством змінено назву на ТОВ «АСКОМ СЕРВІС»). У ТОВ «ГОЛМЕТРЕСУРС» ​​було передано 275 штатних одиниць «контролер у виробництві чорних металів».

ТОВ «АСКОМ СЕРВІС» з 01 жовтня 2016 року постійно порушувалися стосовно працівників встановлене Конституцією України право на працю та інші законодавчо встановлені права і інтереси працівників, як наприклад: при відсутності підвищення заробітної плати відсутня індексація заробітної плати працівників (порушення ст.95 КЗпП України і ст.2 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення»); залучення працівників до роботи за договорами надання послуг (цивільно-правовими договорами (порушення ст.43 Конституції України), що по суті було приховуванням реальних трудових відносин; невиплата відпускних перед відпусткою (порушення ч.1 ст.21 Закону України «Про відпустки») ; несвоєчасне і не в повному обсязі перерахування єдиного соціального внеску (порушення ч.2 ст.

З метою вирішення ситуації і захисту прав працівників ПО ПМГУ МК «Азовсталь» зверталася за сприянням до Головного управління Держпраці в Донецькій області (2016р.), Державну службу України з питань праці (2016р.), До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини 2016, до головного управління Держпраці в Дніпропетровській області (2017р.) – двічі, Маріупольську об’єднану державну податкову інспекцію Головного управління УКРІНФОРМ України в Донецькій області (2017р.) – двічі, правобережне відділення фонду соціального страхування Укр аіни в Дніпропетровській області міста Дніпро (2017р.) – двічі, до Президента України (2017р.). Подавали дані про реєстрацію ТОВ «АСКОМ СЕРВІС» в реєстрі порушників прав профспілок Міжнародної організації праці у 2016 році – 3 рази; у 2017 році – 6 разів.

Після переговорів з ТОВ «Метінвестхолдингу», які тривали в завершальній стадії з листопада 2017 по липень 2018 року було досягнуто угоди про переведення контролерів у виробництві чорних металів в штат комбінату.

З 01 березня 2019 року в штатний розклад комбінату було введено 267 штатних одиниць і був здійснений переклад працівників.

Ще одним значущим подією цього звітного періоду є повернення ремонтних служб в технологічні підрозділи комбінату.

Так в січні 2015 року на комбінаті була здійснена централізація ремонтних функцій, а саме ремонтні служби і професії в кількості тисячу сімсот дев’яносто дев’ять шт.ед. були виведені зі складу технологічних цехів в окремі ремонтні підрозділи. Ця реорганізація нерідко призводила до порушення стабільної і надійної роботи технологічних агрегатів. Первинною організацією ПМГУ МК «Азовсталь» проводився переговорний процес з адміністрацією МК «Азовсталь» про повернення ремонтних служб до штатних розписів технологічних цехів. У лютому 2019 року ремонтні служби в загальній кількості 1796 шт.ед. були повернуті в підрозділи: ДЦ, ЦПМШ, КЦ, ІОЦ, УСХ, Обжимной цех, КПЦ, РБЦ, ТЛЦ ЦРС, Коксовий, ЦУіС.

Однією з основних завдань звітного періоду було досягнення гідного і справедливого рівня оплати праці членів нашої профспілки. Нестабільні виробничі показники і економічна ситуація в країні постійно впливають на розмір оплати праці.

На комбінаті щорічно вироблялося підвищення заробітної плати – cредняя заробітна плата по комбінату за звітний період виросла майже в три рази з 6522 грн до 18650грн.

Рівень підвищення окладів працівників залежав не тільки від їх професії і кваліфікації, а й від щорічної оцінки. Проаналізувавши результати підвищення окладів по цехам і професіями, ми провели переговори з дирекцією по персоналу ТОВ «МЕТІНВЕСТ ХОЛДИНГ». Виклали свої пропозиції щодо зміни системи підвищення окладів, а саме – забезпечити встановлення однакових окладів робітникам, які виконують аналогічну роботу і мають однакові кваліфікаційні розряди. В результаті проведених переговорів, з 01 квітня 2019 р. вдалося досягти домовленості про вирівнювання окладів працівників однакової професії і кваліфікації, при цьому було прийнято спільне рішення про збереження системи мотивації із застосуванням оцінки персоналу у вигляді надбавки до зарплати за отриману оцінку. На жаль, не по всіх професій вдалося вирівняти оклади при підвищенні заробітної плати з 01.04.2019г і на сьогодні не для всіх працівників рівень заробітної плати відповідає їхнім очікуванням. На постійній основі нами ведеться аналіз заробітної плати з урахуванням зростання курсу валют, з аналізу бачимо, що на сьогодні ще не всі професії вийшли на рівень заробітної плати в доларах який був в 2014 р. Ми будемо продовжувати вести активну роботу, спрямовану на досягнення гідного рівня оплати праці та зростання добробуту членів профспілки.

Одним з методів вирішення соціально-економічних проблем і регулювання трудових відносин між працівниками і роботодавцем є колективний договір.

Колективний договір ПАТ «МК« Азовсталь »прийнятий на конференції трудового колективу 21 липня 2010 року. Щорічно рішеннями Робочої комісії з контролю за виконанням колективного договору дію його пролонгується. У 2018 році дія колективного договору продовжено на два роки 2019 і 2020.

Робоча комісія, до складу якої від профспілкової сторони входять 15 осіб з числа профактиву, в тому числі голова профкому, його заступник, предцехкоми, за звітний період провели 9 засідань, на яких розглядалися питання щодо внесення змін і доповнень до чинного колективного договору.

Щорічно колективний договір поповнювався переліком Комплексних заходів щодо досягнення нормативів безпеки з охорони праці.

За звітний період були також внесені істотні зміни в деякі його пункти:

 • п. 3.5 компенсація чергування у вихідні і святкові дні іншим днем ​​відпочинку тієї ж тривалості, що і чергування
 • п. 5.4 забезпечення рідким милом
 • п. 6.18 збільшення суми на поховання з 3000 грн. на 5700 грн.
 • п. 5.10 і 5.11 видача яблучного соку і лікувально-профілактичного харчування в натуральному вигляді
 • п. 5.16 збільшення компенсації часу, витраченого на обов’язковий медогляд, пройдений в неробочий час, замість 4 години на розмірі не більше однієї робочої зміни
 • п. 6.5 збільшення виплат до Дня металурга має звання і нагороди 500 грн. на 1000 грн., 150 грн. на 500 грн.
 • п. 6.30 введено в дію Індивідуальний соціальний пакет, яким значно розширено соціальні гарантії від роботодавця і профспілкового комітету
 • п. 6.31 надання додаткової оплачуваної відпустки воїнам-інтернаціоналістам та учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС 15 лютого і 26 квітня відповідно
 • 6.35 грошові виплати за рахунок коштів профбюджета учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС, жінкам, які йдуть у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами, сім’ям загиблих на виробництві згідно з Положеннями.

Робоча комісія на своїх засіданнях в рамках контролю за виконанням зобов’язань колективного договору також розглядає питання і заслуховує звіти про виконання колективного договору сторонами його підписали.

Колективний договір виконується в повному обсязі.

Охорона праці і нормативи безпеки

Особливу увагу профспілковий комітет приділяє питанням охорони праці.

Стан виробничого травматизму за 2014 – 2019рр

Роки Кількість нещасних випадків Кч Кт Загублено днів по непрацездатності
Всього Зі спеціальним розслідуванням
З Г Т
роки 2014 13 1,1 60,9 792
2015 7 0,6 103,4 724
2016 7 1 3 0,69 157 1099
2017 5 2 0,5 128,2 641
2018 9 2 4 0,98 25,7 257
5міс. 2019 3 1 1 0,29 54 162

За звітний період комісія профкому з охорони праці провела велику роботу по контролю і забезпечення трудящих комбінату милом, молоком, аптечками, спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту. Також велику увагу було приділено забезпеченню питного режиму, кондиціонування повітря на робочих місцях, харчування, всередині-комбінатівських перевезень трудящих і доставці трудящих після зміни з 15 до 22 годин в мікрорайони «Східний», «Західний» та «Черемушки».

З 2018 року Профком проводить зустрічі з Департаментом транспорту і зв’язку Міської ради по зміні часу відправлення комунального електро- і автотранспорту, а також маршрутних таксі від прохідних комбінату, максимально враховуються побажання працівників комбінату при формуванні графіків руху транспорту.

Щомісяця зі старшими громадськими інспекторами з охорони праці проводяться семінари-наради в яких беруть участь фахівці профкому, дирекції з охорони праці, представники Фонду соціального страхування.

На постійній основі здійснюється контроль за атестацією робочих місць за умовами праці. Так з 2016 року перед проведенням в структурному підрозділі атестації постійно проводиться навчання голів цехових комітетів порядку проведення атестації, контролю правильності складання спостережної карти і карти умов праці. Все що надходили в ході проведення атестації звернення трудящих до профспілкового комітету, розглядалися і перевірялася правильність надання пільг і компенсацій працівникам за роботу у шкідливих умовах. Наприклад верстатникам широкого профілю цеху механічних випробувань, була встановлена ​​доплата за шкідливі умови праці в розмірі 4% і молоко, які вони раніше не отримували.

Профспілковий комітет постійно здійснює контроль за виконанням Комплексних заходів щодо досягнення нормативів безпеки, які приймаються щорічно і є невід’ємною частиною Колективного договору. У 2017 році з ініціативи цехового комітету Управління безрейкового транспорту в травні було внесено додаткова пропозиція в комплексні заходи по встановленню на фронтальні навантажувачі кондиціонерів. Профком звернувся з цією пропозицією до адміністрації комбінату і вже у вересні на фронтальних навантажувачах стояли кондиціонери. З ініціативи профкому в Комплексні заходи на 2018 рік був включений пункт і в цьому році розпочато ремонт медпункту ТЕЦ.

За період 2014 року – 2018гг на комбінаті «Азовсталь» відремонтовано 113 об’єктів санітарно-побутового призначення, сума інвестицій склала 40 млн. 799 тис.грн.

У тому числі за 2018 р. відремонтовано – 708 м2 на об’єктах санітарно-побутового призначення в 12 підрозділах комбінату (55 об’єктів). Поліпшено умови робочого побуту для 1004 працівників. Встановлено 12 зупиночних павільйонів. Був проведений комплекс ремонтно-будівельних робіт в санітарно-побутових приміщеннях, кімнатах прийому їжі, залах для нарад; забезпечення побутовою технікою (кондиціонери, обігрівачі, водонагрівачі, чайники і т.п.), забезпечення меблями. Сума інвестицій для реалізації програми РБ в 2018 році склала – 20 млн. 534 тис. Грн.

В експлуатацію в 2018 р здані:

1 Управління к-та Актовий зал
2 цех метрології АБК (1-й поверх, м/ж санвузли)
3 УСХ АБК (1-й поверх, м/ж санвузли)
4 коксовий цех Ділянка УБ № 2 (проммайданчик, м/ж санвузли)
5 ЦВС АБК (2-й поверх, чоловік. Дружин. Сан-побут. Приміщення)
6 ЦПМШ АБК (санвузол)
7 ЦРПС Ділянка тягової підстанції (1-й поверх, чоловік. Сан.-побут. Приміщення), ділянка по ремонту вагонів (2-й поверх, м/ж душові, санвузли)
8 РБЦ Ділянка прокатних валків (АБК, 1-й поверх, чоловік санвузол), ділянка прокатних валків 1-й поверх, санвузли), АБК УПВ, 2-й, 3-4-й поверх, чол.к., Проммайданчик УПВ, м/ж санвузли, адміністративно-лабораторний комплекс Цанка (2-й поверх), АБК 2 РБЦ 2-й поверх
9 ЦХЛ 2-й поверх, (чоловічі санвузли, душова)
10 УБТ Ділянка легкового гаража (чол. Сан-побутові приміщення)
11 доменний цех ДП-2 Доменна піч № 2, пірометричні., ДП-5 Кімната відпочинку горнових (санвузли)
12 ТЛЦ АБК № 1. Актовий зал, ряд К вісь 145 (м/ж санвузли).
13 обжимний цех Ділянка складу металу (Ад’юстаж м/ж санвузли), АБК обжимного цеху 3-й поверх (м/ж санвузли)

За звітний період в м Дніпрі в Центральному комітеті ПМГУ навчені 10 працівників Первинною організації за курсом «Представник профспілки з питань охорони праці», а також пройшли Київське навчання в нашому Навчально-виробничому центрі 33 голови цехових комітетів, як члени комісій структурних підрозділів з перевірки знань з питань охорони праці.

На постійній основі проводиться навчання профактиву: Трудова школа профспілки, Цілі профорганізації і лідера, Корпоративне лідерство, Молодь ПМГУ: Через навчання до дії, Школа проведення акцій протесту, Семінар з вивчення основ економіки підприємства, Основи економіки підприємства, Школа економічних знань, Проведення звітних зборів , Проведення звітно-виборних зборів та конференцій.

Великий інтерес викликають семінари, що проводяться на базі нашої Первинною організації Київським інститутом соціального партнерства (лектори Буздуган Ю.О. та Скоморощенко Е.Н.).

Інформаційна робота

Для наших членів профспілки активно ведеться інформаційна робота:

 • щомісячний випуск «Профспілковий Вісник»
 • статті і матеріали в журналі «Ваше Довіра»
 • 10 травня 2016 року в соціальній мережі Фейсбук створена сторінка «Профспілковий вісник комбінату Азовсталь
 • в 2017 році виготовлені інформаційні стенди для цехових профспілкових комітетів в загальній кількості 28 шт.
 • в 2019 році ведеться робота зі створення сайту первинної організації ПМГУ МК «Азовсталь»

У звітному періоді особливу увагу ми приділяли оздоровлення та відпочинку членів профспілки та їх сімей, а також проведення культурно-масових та фізкультурно-оздоровчих заходів.

Профспілковий комітет щорічно надає путівки:

 • в дитячі оздоровчі здравниці
 • в пансіонати і бази відпочинку
 • в санаторії України
 • в санаторій-профілакторій «Азовсталець»

Надано путівки до дитячих оздоровчих здравниці

рік Кількість путівок сума
ДЗОО «Сонячний»
2014 901 3 412 500
2015 630 5 040 000
2016 800 5 400 000
2017 910 6 142 500
2018 815 6 316 250
РАЗОМ: 4 056 26 311 250
ДОЦ «Червона гвоздика» (м.Бердянськ)
2018 217 2 374 000
РАЗОМ: 217 2 374 000
ДОТ «Факел»
2018 50 315 000
РАЗОМ: 50 315 000
ВСЬОГО: 4 323 29 000 250

Надано путівки в пансіонати і бази відпочинку

рік Кількість путівок сума
«Надія», «Хвиля»
2014 521 3 235 980
«Металург», «Зміна»
2015 389 2 160 000
2016 322 2 622 700
2017 304 2 712 060
2018 298 3 037 320
ВСЬОГО: 1 834 13 768 060

Надано путівки в санаторії України

рік Кількість путівок сума
2014 272 1 750 082
2015-го, 2016, 2017 0 0
2018 368 3 572 243
ВСЬОГО: 640 5 322 325

Надано путівки до санаторію-профілакторію «Азовсталець»

рік Кількість путівок сума
2014 1 560 7 587 309
2015 1 540 8 860 421
2016 1 370 10 344 264
2017 1 229 11 518 986
2018 1 185 12 824 623
ВСЬОГО: 6 884 51 135 602

Організовано колективні поїздки

рік Кількість поїздок сума
2014 84 967 600
2015 114 1 668 100
2016 118 1 489 500
2017 89 1 044 700
2018 93 1 293 860
ВСЬОГО: 498 6 463 760

Здійснено грошові виплати на лікування та оздоровлення

рік сума в т.ч. по профкому
2014 877 700 92 130
2015 883 010 102 120
2016 835 300 91 070
2017 791 430 98 910
2018 1 018 970 101 390
ВСЬОГО: 4 406 410 485 620

Фізкультурно-оздоровчі та спортивні заходи

Вектор, що охоплює діяльність профспілкового комітету, зачіпає один з найбільш цікавих і масових видів проведення дозвілля – фізкультурно-оздоровчі та спортивні заходи. Робота здійснюється через свій підрозділ – відділ по фізкультурно-оздоровчій роботі.

Головними ланками в системі оздоровлення та спортивного виховання є Спартакіада профкому, яка проводиться протягом усього року, вже в 70 раз! З кожним роком учасників спартакіади пропонується нові види спорту, до сих пір не проведені профкомом. У 2019 такими видами спорту стали плавання і пляжний волейбол. Всього 12 видів спорту в яких бере участь понад 1000 осіб.

Ще одним масовим і традиційним турніром є Кубок профкому пам’яті Л.С.Шепотінніка . У 2019, спільно з адміністрацією комбінату, кубок був перейменований і видозмінений, що дозволило турніру заграти новими фарбами. З цього року турнір називається «Кубок генерального директора, присвячений пам’яті Л.С. Шепотинника. »Травневий турнір налічує в собі 10 видів спорту. Крім цього проводяться розіграші Кубків за основними видами спорту, присвячені пам’ятним і святкових дат.

Велика увага профспілка приділяє формуванню збірних команд профкому для участі в  спартакіадах ЦК, міських і Всеукраїнських змаганнях, міжреспубліканських змаганнях . Збірні команди профкому з баскетболу, волейболу, футболу, дартсу, настільного тенісу, армрестлінгу, легкої атлетики, плавання та рибної ловлі неодноразово ставали призерами даних змагань. Ось імена спортсменів, які за собою ведуть свої команди:

 • Терешонок Василь (доменний цех) – гирьовий спорт, крос, багаторазовий призер спартакіад ЦК і Метінвесту, призер міських і Всеукраїнських змагань.
 • Хлобистов Олександр (конвертерний цех) – легкоатлетичний крос, учасник і призер спартакіад ЦК і Метінвесту в бігу на 1000м.
 • Овчаренко Богдан (доменний цех) – армспорт, призер чемпіонатів України, чемпіон спартакіади Метінвесту.
 • Агальцов Сергій (з 2018 р. Начальник відділу по ФОР) – кандидат в майстри спорту з баскетболу, неодноразовий призер спартакіад ЦК і Метінвесту, призер міських змагань, чемпіон України зі стрітболу.
 • Чумак Анна, Чумак Дмитро-майстра спорту з дартсу, чемпіони та призери Чемпіонату України з дартсу.

Лікарняна каса «Азовсталь»

Сімнадцять років ЧБО «Лікарняна каса« Азовсталь »надає фінансову допомогу працівникам МК« Азовсталь », членам ПМГУ і членам їх сімей, при зверненні за медичними послугами в лікувальні установи, як нашого міста, так і в клініки України. Під фінансовим захистом перебувають 6214 працівників МК «Азовсталь» і 3886 їх дружини, чоловіки, діти.

За звітний період перераховано аптекам і діагностичним центрам 25 мільйонів 603 тисяч грн., Також надано фінансову допомогу лікувально-профілактичним закладам міста – 603 тисяч грн.

Придбані і передані міським лікарням хірургічний інструментарій, апаратури для діагностики використовується не тільки в лікуванні азовстальців, але і їх близьких, рідних, всіх жителів міста.

З 10 липня 2014 р. по 1 травня 2019р. кількість госпіталізацій в лікувально-профілактичних закладах м Маріуполя склало 13799, кількість медичних і діагностичних послуг в приватних центрах м Маріуполя – 6542, кількість отримали медичну допомогу в інститутах і клініках рр. Києва, Харкова, Дніпра, Одеси, Кіровограда, Львова, Запоріжжя -179, кількість проведених виплат відшкодування – 1089.

Вироблено фінансування дорогих операцій (на відкритому серці, аортокоронарошунтірованіі, стентування, ендопротезування суглобів, ендопротезування судин, імплантація водія ритму) 69 членами Лікарняної каси «Азовсталь» на суму 729 тисяча 111 гривень, 36 осіб виконана операція по заміні кришталика ока на суму 153 тисячі 73 гривень. Дана категорія членів Лікарняної каси «Азовсталь» завдяки проведеному лікуванню отримала можливість жити повноцінним життя, уникнути страшного слова «інвалід»!

Фінансова допомога на лікування онкологічних хворих проводиться як при первинному діагностуванні захворювання, так і протягом п’яти років на забезпечення гормонозаменітельной терапії. На ці цілі витрачено 1 млн 708 тисяч 925 гривень для лікування 321 члена Лікарняної каса «Азовсталь».

У заводській поліклініці виявлялася амбулаторно допомогу 656 членам Лікарняної каси «Азовсталь» при кістково-суглобових захворюваннях, на апараті ударно-хвильової терапії, який теж придбаний за рахунок коштів членів Лікарняної каси «Азовсталь».

Є категорія членів Лікарняної каси, які не хворіють і, отже, не звертаються за допомогою. Саме за рахунок їх членських внесків, є можливість лікувати інших. Працює солідарно-накопичувальна система – за хворого платить здоровий. Таким членам Лікарняної каси «Азовсталь», за звітний період надано можливість пройти обстеження або отримати медикаменти на амбулаторне лікування на суму до 300 грн. Скористалися такою можливістю 335 чоловік.

Турбота про дітей починається з забезпечення фінансовою допомогою майбутніх мам. Забезпечення вагітних жінок амбулаторно діагностичними обстеженнями, в т.ч. УЗД-доплер плода, і забезпечення медикаментозної, діагностичної допомогою малюка в пологовому будинку, у відділенні патології новонароджених – все для того, щоб малюки народилися здоровими і їх батьки були спокійні.

З 2014 р. вартість лікарських засобів збільшилася на 358%! Але, незважаючи на це, Лікарняна каса «Азовсталь» виконала всі зобов’язання, і членський внесок не підвищувався вже четвертий рік, з 2016р.

Є випадки виходу з членів лікарняної каси. В основному заяву на вихід подають ті працівники, які вийшли з членів профспілки. Хтось, не подумавши, написав заяву про вихід, хтось за компанію, а коли стикаються з дійсністю і треба купувати медикаменти, то всі претензії до кого завгодно, тільки не до себе, хоча в заяві чітко розписаний пункт про можливість повторного прийому тільки через три роки і з кожним, особисто, розмовляє співробітник адміністрації Лікарняної каси «Азовсталь». Питання про повторний прийом в члени Лікарняної каси «Азовсталь», в разі добровільного виходу, вирішується тільки на засіданні Правління.

Кредитна спілка «Кредитсталь»

У повсякденному житті багато працівників комбінату стикаються з ситуацією, коли їм вкрай необхідний кредит під невеликий відсоток не тільки для придбання товарів тривалого користування (меблі, техніка і т.д.), але і для проведення сімейних торжеств, придбання необхідних ліків у разі хвороби, оплати навчання своїх дітей. В значній мірі вирішити ці проблеми може «Кредитсталь», головний принцип якого – добровільне членство і кругова порука учасників союзу.

З червня 2014р. по червень 2019р.

 • стали членами кредитної спілки «Кредитсталь» 790 членів профспілки МК «Азовсталь»
 • виключити з членів кредитної спілки «Кредитсталь» 500 членів профспілки МК «Азовсталь»
 • було видано кредитів 6 211 на суму 42 062 550грн.
 • укладено депозитних договорів 380 на суму 6 815 659грн.

На 27 травня 2019р. членами кредитної спілки є 3 944 членів профспілки МК «Азовсталь»

Чесна фінансова політика, прозорість, грамотно розроблені програми лояльності до своїх членів і постійний контакт з цеховими профспілковими організаціями є запорукою успіху кредитної спілки «Кредитсталь» ось вже протягом 20 років.

З 2014 р. по 2019р. за результатами статистичного ранжування Союзу Національних бізнес – рейтингів, які об’єднують 6 країн Євразії (Азербайджан, Білорусь, Грузія, Казахстан, Узбекистан, Україна) кредитна спілка «Кредитсталь» неодноразово отримував Золото рейтингу серед підприємств України в номінації «Соціальний внесок підприємства», звання «Лідер року» за показником «Активи».

В кінці доповіді, хочеться відзначити, що сьогодні перед нами стоїть завдання навчити членів профспілки відстоювати свої права. Риторика «Ми Вас обрали, Ви нас і захищайте» – це утопія. Сила і результативність роботи профспілки (його організації) залежить не тільки від активності профспілкових лідерів, а, перш за все, від активної позиції, досвіду і знань кожного члена нашої профспілки.

Наш склад оновлюється, з’являються нові лідери зі своїми ідеями і знаннями, які ми готові направити на захист прав наших членів профспілки. Тільки при активній підтримці трудящих боротьба нашої профспілки за своєчасну і гідну заробітну плату, продуктивну зайнятість матиме свій результат. Це дозволить нам на більш високому рівні організувати роботу по оздоровленню трудящих, поліпшення виробничого побуту, забезпечення засобами індивідуального захисту, проводити спартакіади і розвивати художню самодіяльність.

Реальність ставить перед нами кожен день нові виклики і завдання. Впевнені, що тільки разом ми доб’ємося бажаного результату, тому що «РАЗОМ МИ СИЛА!»