Рада ветеранів


Основні завдання профспілки по роботі з ветеранами-азовстальцями:

  • захист цивільних, трудових і особистих прав ветеранів;
  • поліпшення матеріального становища, медичного і побутового обслуговування ветеранів;
  • юридична допомога ветеранам і членам їх сімей.

З звітної доповіді голови Ради ветеранів Ростовської Т. В. від 16 квітня 2019 року

Про роботу цехової профспілкової організації Ради ветеранів війни і праці ПРАТ «МК «АЗОВСТАЛЬ» за період з 2013 по 2018 року

Нова команда, обрана у 2013 році, зберігши основні напрямки і традиції попереднього активу, підійшла по-новому до організації роботи Ради.

Почали з «наведення порядку в домі». Була створена господарська група, яка перетворила територію біля будівлі Ради в приємний куточок для відвідувачів і для очікуючих своєї черги в перукарню. У ветеранів з’явилася можливість спілкуватися між собою в красивій альтанці і серед квітів, почитати «Наш Азовсталець» або пограти в шахи, шашки.

У приміщенні Ради був створений стенд «Це цікаво знати», де інформуємо відвідувачів про правові та життєвих питаннях, представляємо цікаві пізнавальні матеріали. У профспілковому «Віснику» стали видавати вкладиш «Здравствуй, ветеран».

Деякі питання були вирішені з більшою інтелектуальної спрямованістю – адже в світі з’явилися комп’ютери, мобільні телефони, банкомати, термінали, а це все для людей похилого віку важко в сприйнятті. Тому в Раді організували заняття з навчання володіти комп’ютером. Через курси пройшло більше 50 осіб.

Одним з основних напрямків в роботі Ради залишається виховання підростаючого покоління. Наші зустрічі і спілкування з молоддю, в основному, передбачають професійно-патріотичне виховання. Ми не просто зустрічаємося, а спілкуємося і взаємно збагачуємо один одного.

Частими гостями в Раді бувають діти інтернату. На день літньої людини вони приходять до нас зі своїми виробами і обов’язковим концертом, а ми даємо їм можливість попрацювати на нашій комп’ютерної та фототехніку.

Наведу приклад. Готуючись якось до чергової зустрічі з дітьми, нами була підготовлена ​​книжка дитячих віршів, які написав наш ветеран і маріупольський поет Сергій Катасонов. Так ось, в книзі використовувалися фотографії, зроблені самими дітьми. Збірник був виготовлений руками ветеранів і потім подарований дітям.

Не забуває Рада і про дітей, онуків азовстальців. Спільно з жінрадою підприємства проводили різні заходи. Одне з них під назвою «Косички» проводить майстер перукарської справи С. Парамонова. В якості моделей виступали внучки ветеранів, а в якості майстрів гребінця і фенів – майстрині перукарського училища.

Налагоджена тісна зв’язок з БДЮТ Лівобережного району. Юні таланти запрошують ветеранів на свої тематичні та творчі зустрічі, а ми їх залучаємо до своїм патріотичним заходам. Часто група хлопців патріотичного клубу «Альтаїр» приходять на наші свята, приносячи себе і ветеранам радість. До Дня Перемоги профком комбінату організовував в 17 і 18 роках поїздки ветеранів та хлопців з БДЮТ в село Мордвинівка, де в роки ВВВ загинули моряки-десантники.

В актовому залі Ради оформлені стенди про учасників ВВВ і трудівників тилу, а також стенд до дня Матері «Моя мама і я».

У клубі «Спілкування» присутній пізнавальна спрямованість. Провели кілька засідань на тему «Подорож очима очевидців» з показом слайдів (про Грецію розповідала Т. Калініна, про Грузію – Т. Ростовська, про Чорногорії – Г. Ільїна, про Ізраїль – В. Огородникова).

Ми вирішили спробувати об’єднати і наших ветеранів за інтересами. Не відразу, з часом у нас з’явилася поетична група «Ліра», коли в Раді з’явився Катасонов С. А. (член Конгресу літераторів України). Потім, після неодноразових закликів, з’явився жіночий співочий колектив «Ластівки» (організатор солісток Валентина Біатова).

А ось з 2018 року утворився зведений (разом з пенсіонерами-Іллічівця!) Танцювальний колектив, який організувала і керує Віра Зяблецева, невтомна ентузіаст і професіонал своєї справи. Наприклад, наші танцівниці з її допомогою розучили танець, приурочений до 60-річного ювілею Ради ветеранів. І цей танець на сцені ДК «Маркохім» викликав бурю овацій глядачів за неординарність, артистизм і сміливість наших «молодих» активісток.

Працюють клуби: любителів настільного тенісу (Л. Ревун), любителів пісні (В. Біатова), сценічних мініатюр (В. Наришкіна), а також поетичний клуб «Ліра» (Л. Розуменко). До 60-річного ювілею Ради була створена жіноча танцювальна група. Завдяки нашій талановитій «молоді» концерти в Раді проходять «на ура». Одні капусники чого варті!

Не забувають нас колективи Палацу культури «Азовсталь». Частими гостями у нас бувають «Червона калина», «Чаечка», «Каприччіо» і ін. Перед ветеранами виступали зі своїми творами маріупольські поети і барди (Анатолій Важелів, Анатолій Шевченко-Зурнаджи, Олена Богиня, Андрій Чернуха, Зоя Чудеса і інші) .

На запрошення Ради ветеранів комбінату імені Ілліча брали участь в грі для ерудитів «Що? Де? Коли? ».

Намагаємося налагодити і спортивну роботу, але очевидно з огляду на вік, поки далі настільного тенісу (Л. Ревун) і шахових турнірів з ветеранами Іллічівця ми не йдемо (В. Гутников, В. Рудь).

Наші ветерани є активними учасниками багатьох заходів в місті, в районі, на комбінаті. Ветерани, активісти Ради взяли участь в марші-протесті в м.Києві влітку 2016 р.

Ми не говоримо, що у нас все виходить. Є у нас недоробки і помилки, але актив Ради намагається усувати недоліки.

Ми вдячні адміністрації комбінату, профсоюзу Азовсталь, які підтримують всі наші заходи морально і матеріально. Ми вдячні багатьом людям, які з нами співпрацюють і допомагають нам.

Звичайно, наша головна, трудова діяльність йде своєю чергою: активісти ведуть прийом пенсіонерів своїх цехів і підрозділів, які перебувають на обліку; надають посильну допомогу справою і радою, намагаються кожному відвідувачу приділяти максимум уваги.

У 2018 році пощастило з підпискою на газети – нам дали для оформлення передплати цілих 2 місяці (!) і наші дві головні «передплатниці» в особі Казанцевой Поліни і Кокоревих Людмили ретельно стежили за правильністю оформлення.

В ювілейному році за допомогою профкому комбінату були організовані екскурсії ветеранів в свої цехи і виїзди на природу, відвідування різних заходів району та міста, а також спортивні змагання за участю ветеранів.

За звітний період було багато чого цікавого в житті нашого Ради!

І головними дійовими особами всіх подій була дружна команда активістів Ради ветеранів війни і праці комбінату «АЗОВСТАЛЬ». І дружба коштує дорогого, тому що перевірена часом …

Ось так ми і живемо п’ятий рік, втілюючи мрії в реальність. Потрібно тільки захотіти і постаратися трішки – і все вийде! Навіть в нашому віці можна і ПОТРІБНО жити цікаво, дарувати і отримувати тепло, а з ними отримувати визнання оточуючих нас людей!

Після проведеного звітно-виборних зборів колектив Ради знову обрав головою Ради Ростовську Тамару Веніковну , а також двох заступників: Казанцеву Поліну Миколаївну і Огороднікова Валентину Василівну.

Валентина Наришкіна