Акція протесту в Києві

14 листопада в Києві профспілки провели акцію протесту.

Більше 3 тисяч людей, що представляють всі сфери національної економіки і усі регіони країни, зібралися на площі Конституції перед будівлею парламенту з вимогами врахувати пропозиції профспілок до проекту Держбюджету-2020 і підтримати профспілковий проект Трудового кодексу, який зареєстрований у Верховній Раді 8 листопада (№ 2410).

У цей день Парламент запланував розглянути проект основного кошторису країни на 2020 рік, в якому не враховані пропозиції профспілок про необхідність належного фінансування бюджетної сфери, галузей енергетики та промисловості. На думку профспілок, це поставить трудящих і їх сім’ї на межу виживання, призведе до масових скорочень і нової хвилі трудової міграції з країни.

Також на розгляд парламенту готується неоліберальний проект Трудового кодексу, який містить дискримінаційні норми щодо трудових прав найманих працівників і загрожує їх колективному захисту.

У мітингу взяли участь члени Профспілки металургів і гірників України. Позицію нашої Профспілки висловив у своєму виступі заступник голови ЦК ПМГУ О.Рябко. «Влада не хоче чути голос народу! – сказав О.Рябко. – Попереду у нас напружена боротьба. Сьогодні як ніколи нам потрібні згуртованість, солідарність, активність! Не можна мовчати – потрібно діяти! Захистимо наші трудові права! Разом ми сила!”.

Цю думку підтримали всі, хто виступав на мітингу – представники промислових профспілок, бюджетної сфери, студентства.

У другій половині дня в прес-центрі інформаційного агентства «Інтерфакс – Україна» відбулася прес-конференція Федерації профспілок України, Спілки захисту підприємництва, Аграрної спілки України та Асоціації фермерів і приватних землевласників України.

Учасники прес-конференції повідомили журналістам про готовність профспілок і громадських організацій до рішучих дій із захисту прав та інтересів українських громадян і повідомили про рішення створити (вперше в історії незалежної України) спільний загальнонаціональний страйковий комітет профспілок, самозайнятих осіб та фермерів.

Виступ О.Рябко

ФПУ

0