ФПУ. Позиція і кроки з протидії підвищенню цін і тарифів

Профспілки України завжди активно беруть участь в обговоренні питань, що стосуються формування тарифів. Цей напрямок входить у сферу профспілкових інтересів оскільки безпосередньо впливає на соціально-економічні інтереси українських трудящих.

Особливої ​​гостроти ці питання набувають у період карантину, коли багато громадян втратили роботу або припинили підприємницьку діяльність. Але влада цинічно не звертає уваги на серйозні проблеми, з якими стикаються українські трудящі через антисоціальну тарифну політику держави.

Ще в листопаді минулого року Президією ФПУ було прийнято рішення «Про протидію чергового наступу влади на права працівників і профспілок», під час грудневих акцій протестів і пікетування Верховної Ради України Профспілки виступили проти неконтрольованого і економічно необґрунтованого зростання цін на природний газ, тарифів на електрику і послуги ЖКГ.

ФПУ, обласні об’єднання профспілок, територіальні організації ПМГУ зверталися до Голови Верховної Ради України, Уряду, профільному парламентському комітету, виконавчим органам влади.

На жаль, ці звернення були проігноровані і з 1 січня ц.р. Уряд підвищив ціни на газ, комунальні послуги, скасував пільги на споживання електроенергії.

У відповідь на антисоціальні дії влади по всій Україні люди вийшли на вулиці з вимогою зниження тарифів. Більшість громадян в ситуації епідемії, чергового локдауна, закриття підприємств і зниження власних доходів просто не в змозі оплачувати за новою ціною газ і тарифи ЖКГ.

Саме тому на засіданні Президії ФПУ, яке відбулося 14 січня 2021р., після всебічного обговорення, було прийнято Постанову, в якій визначені конкретні дії Федерації профспілок України щодо недопущення підвищення цін і тарифів.

http://pmguinfo.dp.ua/images/photo-news/01_2021/fpu-31-1.pdf

У цій Постанові були враховані вимоги Профспілки металургів і гірників, озвучені головою ПМГУ Рябко О.І. на цьому засіданні.

Також ФПУ на своєму сайті розмістила офіційну позицію з даного питання:

Офіційна позиція ФПУ

За матеріалами сайту ФПУ

 

 

0