ХII пленум ЦК ПМГУ

Звітно-виборна кампанія завершена. На порядку денному VII з'їзд ПМГУ

23 січня 2020 р. в Дніпрі пройшов XII пленум Центрального комітету ПМГУ. У його роботі взяли участь члени ЦК, що представляють первинні та територіальні профорганізації всіх регіонів України. Від профспілкової організації в Пленумі взяли участь голова профкому Юрій Дорошенко і заступник голови профкому Олег Чеботок, які є членами ЦК ПМГУ.

Вів засідання перший заступник голови ЦК ПМГУ В.Гавриленко.

Головним питанням порядку денного пленуму стали підсумки звітно-виборної кампанії в ПМГУ і обговорення поточної ситуації.

З доповіддю з основного питання виступив голова ЦК Профспілки С.Комишев. Він акцентував увагу присутніх на тому, що звітно-виборна кампанія в первинних і територіальних організаціях ПМГУ проходила у вкрай непростих суспільно-політичних і соціально-економічних умовах. У 2019 року в Україні були зафіксовані найгірші виробничо-економічні показники за весь період незалежності нашої держави. На цьому тлі державна влада розгорнула цинічний наступ на законні трудові і соціально-економічні права та інтереси трудящих, права профспілок. Однак з владними ініціативами по радикальній зміні трудового законодавства, спробами ліквідувати існуючу систему соціального захисту профспілки виявилися категорично не згодні.

Рішучість позиції профспілок проти лібералізації трудового законодавства була продемонстрована на акціях протесту, що пройшли в Києві в листопаді-грудні 2019 року.

С.Комишев зазначив, що, незважаючи на несприятливі обставини, звітно-виборна кампанія відбулася. Звіти і вибори пройшли в 5 територіальних організаціях ПМГУ, 174 первинних, 1 226 цехових організаціях, 5769 профспілкових групах. В ході кампанії було обрано 25 тисяч профспілкових активістів.

Сергій Петрович звернув увагу на те, що Центральний комітет прагне залучати до профроботу молодь, підвищувати рівень знань і освіченості профспілкових активістів і працівників.

Також мова йшла про те, що, незважаючи на постійне зростання заробітної плати, реальні доходи трудящих не встигають за зростанням тарифів і цін на продукти харчування і товари першої необхідності.

У доповіді було проаналізовано антисоціальні закони, розроблені Кабміном і подані до Верховної Ради, звернуто увагу на найбільш цинічні випадки порушення конституційних прав трудящих і міжнародних конвенцій, ратифікованих Україною.

С.Комишев розповів про всеукраїнські акції протесту і профспілкове Віче, учасники якого представляли інтереси 7 мільйонів трудящих України. Резолюція, прийнята за підсумками всеукраїнських профспілкових зборів, вимагає відкликання даних антинародних законопроектів з Верховної Ради.

Членами ЦК було прийнято рішення всім організаціям ПМГУ приєднатися до Всеукраїнської акції протесту профспілок “Хвиля гніву” 30 січня 2020р. і на місцях провести масові заходи проти запланованого прийняття антисоціальних законів.

Голова ЦК ПМГУ звернув увагу присутніх на важливість своєчасного інформування членів профспілки про поточну ситуацію і діях ПМГУ по захисту прав та інтересів трудящих, закликав підвищити активність профлідерів в сфері інформаційної роботи.

За підсумками доповіді та її обговорення члени Центрального комітету ПМГУ прийняли Заяву з вимогою до влади діяти відповідно до національного та міжнародного законодавства, не порушувати конституційні права громадян України і негайно відкликати проекти законів «Про працю» №2708 та «Про внесення змін до деяких законів України (щодо окремих питань діяльності профспілок) »№2681. Заяву буде направлено на адресу Президента України, голови Верховної Ради і Прем’єр-міністра України.

Крім того, пленум розглянув фінансові питання Профспілки, обговорив і прийняв план основних заходів ЦК ПМГУ на перше півріччя 2020 року.

З усіх розглянутих на пленумі питань були прийняті відповідні Постанови.

На завершення роботи пленуму його учасники вітали переможців XXIX Робочої спартакіади металургів і гірників України, яким в урочистій обстановці були вручені Кубки і призи.

Профспілкова організація комбінату «АЗОВСТАЛЬ» була відзначена Кубком і Дипломом за активну участь в Спартакіаді.

 

Комісія профкому з інформаційної роботи

0