Інформація про здійснення правозахисної роботи юрисконсультів профкому за 2019 рік

Працівники звертаються з питань звільнення за п.1 ст.36, п.2 ст.40 КЗпП, атестації робочих місць, залучення до іншої роботи, питань збереження пільг і членства в профспілці в зв’язку з виведенням структурних підрозділів комбінату на аутстаффінг, з питань оплати праці (доплат за умови праці, за виконання обов’язків відсутнього працівника, збереження оплати за період навчання, підвищення кваліфікації, оплата роботи у вихідний день, позбавлення премій), надання соціальних відпусток, з питань пропускного режиму на комбінаті, пенсійним питанням, охорони праці, усунення від роботи, направлення в простій.

Здійснюється контроль за дотриманням законодавства про працю при розробці, укладенні, зміні, контролі Колективних договорів на підприємствах. Внесено доповнення до Колективного договору ПрАТ «МК «АЗОВСТАЛЬ», що поліпшують соціальні гарантії працівників (з 11.02.2019, з 02.05.2019, з 07.10.2019). Узгоджені положення про оплату праці на комбінаті і по структурним підрозділам, зміни до них, ін. документи на ПрАТ «МК «АЗОВСТАЛЬ».

До комісії з трудових спорів ПрАТ «МК «АЗОВСТАЛЬ» за звітний період надійшло 40 заяв: 23 – задоволено; 6 – відмовлено; 5 – залишено без розгляду за заявою працівників; 5 – знаходиться на розгляді; 1 – поза компетенцією КТС. Питання про незаконне позбавлення виробничої премії, про накладення догани, про доплату за виконання обов’язків відсутнього, про накладення матеріальної відповідальності в розмірі середньомісячної заробітної плати.

Членам профспілки підготовлено 20 позовних заяв та інших процесуальних документів: про включення в пільговий трудовий стаж періодів роботи і періоду перебування на інвалідності (справи №200 / 10152/19-а; №200 / 12261/19-а), про стягнення аліментів, про позбавлення батьківських прав, про оспорювання батьківства, про встановлення юридичного факту,  про визнання такою, що втратила право на проживання, клопотання про зняття арешту з автомобіля, клопотання про зняття арешту з розрахункового рахунку, заява про виправлення помилок в вирішенні  суду та ін. Дані позови задоволені без представництва в суді з боку профспілки.

У профкомі ведеться інформаційно-роз’яснювальна робота, навчання. Інформаційно-роз’яснювальна робота проводиться на нарадах з головами цехових профорганізацій, які проходять два рази на місяць. Навчання голів цехових комітетів, їх заступників і членів цехових профспілкових комітетів проводиться в міру необхідності. Правова інформація подається через щомісячний інформаційний бюлетень профкому «Профспілковий вісник».

Здійснюється виїзний прийом членів ПМГУ в цехах ПрАТ «МК «АЗОВСТАЛЬ»: 44 виїзних прийомів, прийнято 310 членів ПМГУ.

З проблемних питань:

– порушення ч.4 ст.39 закону України «Про зайнятість населення»;

– питання позикової праці; (проблеми укладення колективних договорів і контролю за їх виконанням з іногородніми аутсорсерами; переклад з трудових на цивільно-правові договори і втрата профспілкового членства;

– розрахунок понаднормового часу роботи (виключаються святкові години);

– питання нормування при скороченні чисельності працівників;

– питання захисту працівника, коли адміністрація шукає приводи (порушення) для звільнення;

– додаткова щорічна відпустка за ненормований робочий день, тому що велика кількість персоналу переробляє, а оплачуються тільки понаднормова робота і робота у вихідний день;

– додаткова щорічна відпустка за особливий характер праці: за роботу на комп’ютері;

– захист керівників (середня ланка, начальники структурних підрозділів);

– порушення роботодавцем пунктів 4.4., 4.5. Галузевої угоди.

 

Юрисконсульти профкому

Т.В.Аксьонова

Т.В.Шаламова

0