Лідерами не народжуються. Вони роблять себе самі

Місто Миколаїв колись був важливим центром суднобудування і флоту. А ще в Миколаєві є одне з найбільших підприємств кольорової металургії в Європі – Миколаївський глиноземний завод. Працівники цього підприємства також як і азовстальці є членами Профспілки металургів і гірників України, а профспілкова команда заводу, незважаючи на свою “молодість” вже має достатній досвід і напрацювання у профспілковій роботі.

Саме тому азовстальський профактив вибрав миколаївську землю для проведення виїзного семінару “Лідерство та основні компетенції профспілкового лідера”, який відбувся з 5 по 9 липня.

Прославлене “місто корабелів” зустріло маріупольську делегацію свіжим вітром, якому судилося стати символічним “вітром змін”. Після доброзичливої зустрічі з генеральним директором “Миколаївського глиноземного заводу” Кожевніковим В.А. гостинні господарі на чолі з головою профкому “МГЗ” Олексієм Мєдведєм організували для делегації азовстальського профкому насичену екскурсію підприємством.

На зустрічі двох колективів було задано безліч запитань один одному і отримано стільки ж щирих, а іноді несподіваних, в своєму новаторстві, відповідей.

Представники профспілкових комітетів двох міст обмінювалися думками, обговорювали і прагнули дізнатися:

– про роботу комісій по трудових спорах і рівень дисциплінованості співробітників,

– про методи мотивації персоналу;

– про організацію пасажирських перевезень співробітників комбінату до місця роботи;

– з питань організації навчання,

– про графіки роботи та організації відпочинку.

Не стало несподіванкою, що на двох різних за виробничим завданням підприємствах, Профспілка зберігає єдині цінності. Порядність, взаємодопомога і дотримання Законів як і раніше об’єднують людей праці різних підприємств і міст.

Наступні два дні були присвячені безпосередньо навчанню.

Тема семінару була обрана не випадково. Формування у керівників профспілкових організацій лідерських компетенцій сьогодні актуально як ніколи. В умовах невизначеності поточної ситуації, соціальних та економічних змін якості керівника – лідера впливають на політику і успішність розвитку профспілкової організації та підприємства в цілому. З огляду на всі ці моменти, навчання, спрямоване на розвиток управлінських компетенцій профспілкового лідера, стає об’єктивно необхідним і значущим.

А компетенція і переконливість бізнес-тренера Інни Новицкої розвіяли в учасників семінару сумніви, що отримані знання можна легко і швидко впровадити в життя за допомогою правила: повторити, поділитися і застосувати.

Робота з компетенціями профспілкового лідера і емоційним інтелектом дала свої плоди. Під дахом актового залу Миколаївського глиноземного заводу впевнено взяли слово і проявили лідерський характер апарат профкому і голови цехових комітетів. Тепер їх кроки профспілковою дорогою, завдяки отриманим навичкам і знанням, будуть більш жорсткими і продуктивними.

Своїми враженнями поділилася голова цехкому УПіРП Наталія Владикіна: “Це колосальна робота, пізнання себе. Наш викладач розклала все по поличках” Компетенції “,” Ситуаційне лідерство “,” Емоційне лідерство “. І на кожній з них є місце і колесу компетенцій, і емоціям, і шкідливим думкам. Але найголовніше, тепер знаєш, що з цим робити, як вирулити зі складної емоційної ситуації.

Окрема подяка тренеру, у якої можна повчитись, як тримати зал, працювати з аудиторією. Залишилося найважче, але здійсненне – це застосування на практиці отриманих знань і умінь ”

П’ять днів перебування в Миколаєві пройшли стрімко. Профком “МГЗ” залишив приємні враження і сподівання, що візит миколаївської команди відбудеться в недалекому майбутньому. Адже досвіду ніколи не буває багато.

Ну а голови цехкомів вже повернулися в свої колективи застосовувати на практиці нові сучасні методи. Вони допоможуть швидше рухатися до спільної мети щодо захисту прав членів профспілки.

Ірина Мельникова, голова цехкому УБТ, член профкому комбінату

0