Мін’юст поширив механізм автоматизованого арешту коштів на рахунках в банках на всіх боржників

Мін’юст поширив механізм автоматизованого арешту коштів на рахунках в банках на всіх боржників (раніше – тільки на підставі виконавчого провадження про стягнення аліментів).

Відповідний наказ № 1061/5 від 23.03.2021 вступив в чинність 6 квітня 2021 р.

Так, внесено зміни до Порядку автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках в банках на підставі виконавчого провадження про стягнення аліментів, який в оновленій редакції перейменований в Порядок автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках в банках.

Автоматизований арешт коштів боржників на рахунках в банках передбачає отримання інформації про рахунки боржників в банках і накладення / зняття виконавцем арешту на кошти/з коштів шляхом винесення постанов про арешт коштів та про зняття арешту з грошових коштів боржника у формі електронного документа і прийняття їх до виконання банками.

Документ також доповнено порядком прийняття до виконання банками вимог органів державної виконавчої служби / приватних виконавців на отримання інформації про наявність та стан рахунків боржника. Мін’юст поширив механізм автоматизованого арешту коштів на рахунках в банках на всіх боржників.

 

Юрисконсульт профкому

Т.В.Аксьонова

0