Наступ Влади на права працівників і Профспілок і дії ФПУ

Вчора, 24 червня 2021, відбулося засідання Президії ФПУ, на якому було схвалено План заходів, спрямованих на недопущення просування законодавчих ініціатив по звуженню прав найманих працівників і їхніх представників.

В ході обговорення питання говорилося про те, що 28 травня 2021 рішенням Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Верховній Раді України було рекомендовано прийняти за основу проекти законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин в сфері малого та середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження па підприємницької діяльності » (реєстр. № 5371 від 13.04.2021) та « Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо дерегуляції трудових відносин » (рег. № 5388 від 16.04.2021).

Федерація профспілок України неодноразово підкреслювала неприпустимість розгляду зазначених законопроектів, оскільки ними під гаслами нібито стимулювання економіки, забезпечення балансу інтересів працівників і роботодавців, залучення інвестицій, порушуються фундаментальні права людини: трудові права і право на об’єднання в профспілки.

Положення цих законопроектів звужують трудові права і гарантії працівників, визначені законодавством про працю, і позбавляють працівників середнього і малого підприємництва індивідуального та колективного захисту від свавілля роботодавця. Створюють передумови для використання рабської праці і усунення профспілок від представництва і захисту трудових прав працівників. Це робиться всупереч Конституції України (ст. 22, 36, 43) і міжнародним актам, ратифікованим Україною.

Президія ФПУ рішуче засудила подібні ініціативи, схваливши текст Заяви про зареєстрованих у Верховній Раді України законодавчих ініціатив влади, яка спрямована голові Верховної Ради України, до Кабінету Міністрів України, СПО сторони роботодавців, Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини, Національному координатору МОП в Україні, керівникам парламентських фракцій і груп, представникам ФПУ у Верховній Раді України.

Також відповідні звернення направлені до Міжнародної організації праці, Міжнародної конфедерації профспілок і глобальних профспілок.

Негативну оцінку цих законопроектів дав Спільний представницький орган об’єднань професійних спілок на національному рівні, визначивши заходи протидії законодавчим ініціативам влади в сфері трудових відносин, які звужують права працівників і профспілок.

Засудило законопроекти № 5371 і № 5388 і міжнародний профспілковий співтовариство.

З метою протидії подальшому просуванню вищезазначених законопроектів, а також тих, які мають суттєве значення для права працівників та їх представників і які планується розглянути Верховною Радою України у вересні – грудні 2021 Президія ФПУ схвалила План заходів Федерації профспілок України, спрямованих на недопущення просування згаданих законодавчих ініціатив, а також Алгоритм реагування ФПУ на законодавчі ініціативи, які істотно звужують права і інтереси працівників і профспілок.

Профспілка в разі розгляду Верховною Радою України зазначених законопроектів налаштована на проведення всеукраїнських акцій протесту, для чого вже створено Організаційний комітет ФПУ з проведення всеукраїнських акцій протесту.

За матеріалами сайту ФПУ

0