Новий Трудовий кодекс не повинен порушувати права трудящих!

 

Верховна Рада України IX скликання не рекомендувала включати до порядку денного другої сесії проект Трудового кодексу України (№ 0955), який був розроблений спільними зусиллями уряду, профспілок, роботодавців, науковців у сфері трудового права. Цей проект пройшов експертизу Міжнародного бюро праці на відповідність його положень міжнародним нормам і стандартам, і був прийнятий парламентом попереднього скликання в першому читанні.

У той же час, голова Комітету ВР з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Г.Третьякова заявила, що очолюваний нею комітет розробляє новий проект Трудового кодексу. Ця робота проходить без участі профспілок і без урахування їхньої думки.

Основні позиції нового проекту ТК, анонсовані Г.Третьяковою на зустрічі з представниками бізнесу (23.09.2019р.), є антисоціальними і можуть привести до повного руйнування системи забезпечення трудових прав в Україні.

Федерація профспілок України вкрай стурбована спробами грубого нехтування прав та інтересів трудящих, жорсткого порушення 22 статті Конституції України. У зв’язку з цим президія ФПУ прийняла Заяву щодо ситуації з Трудовим кодексом України, яку було направлено голові Верховної Ради і керівників фракцій, до Комітету ВР з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, Кабінет міністрів України, Міністерство соціальної політики.

Також ФПУ поінформувала Міжнародну організацію праці, міжнародну конференцію профспілок і Всеєвропейську регіональну раду профспілок про стан соціального діалогу в Україні та можливі обмеження прав трудящих і профспілок з боку влади.

Заява ФПУ щодо ситуації з Трудовим кодексом України

Заява ФПУ

0