Підвищення мінімальної заробітної плати. Добре це чи погано?

Зараз в ЗМІ широко обговорюється президентський законопроект № 3963 про підвищення з 1 вересня ц.р. мінімальної заробітної плати до 5000 грн.

Значне число експертів попереджає про загрози від такого рішення: зростання дефіциту бюджету, прискорення інфляційних процесів, проблеми для бізнесу тощо.

Федерація профспілок України має свою позицію з цього приводу і вважає, що політика економії по обмеженню витрат на підвищення доходів населення, і перш за все заробітної плати, на чому сьогодні наполягає ряд експертів, стримує підвищення купівельної спроможності населення і розширення внутрішнього попиту, загрожує більш глибокої стагнацією економіки, подальшим зниженням обсягів виробництва та послуг в її реальному секторі, зростанням зовнішньої трудової міграції кваліфікованих працівників.

Профспілки не можуть допустити, щоб права і інтереси мільйонів працівників ігнорувалися або були порушені.

Ці питання повинні бути сферою компетенції та регулювання сторін соціального діалогу на національному рівні. Тому, в першу чергу, Уряду необхідно залучити до діалогу представників профспілок і роботодавців для узгодження позицій з соціально-трудових питань при формуванні проектів Державного бюджету України і відповідних програм.

Детальніше про позицію ФПУ на офіційному сайті

http://www.fpsu.org.ua/materialy/18815-chi-zagrozhue-ukrajinskij-ekonomitsi-pidvishchennya-minimalnoji-zarobitnoji-plati.html

http://www.fpsu.org.ua/256-holovna-novyna/18807-prohrama-persha-shpalta-14-08-2020-holova-fpu-video.html

По материалам сайту ФПУ

0