Позиція профспілок

Законопроєкт 3515 «слуг народу» руйнує підвалини соціальної держави Україна

Верховна Рада України 2 червня ц.р. прийняла за основу законопроєкт №3515 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань формування прожиткового мінімуму та створення передумов для його підвищення».

Прожитковий мінімум – це набір продуктів харчування непродовольчих товарів і послуг, які необхідні для забезпечення найнеобхідніших потреб людини для її життєдіяльності.

Набір такої корзини проводився на основі науково обґрунтованих норм споживання, які надавали МОЗ та інші установи.

Цей споживчий кошик проходив науково-громадську експертизу, до якої були залучені експерти і сторони соціального діалогу. Лише після цього була визначена вартісна величина прожиткового мінімуму з урахуванням діючих цін і тарифів. І тоді прожитковий мінімум був визначений як державний соціальний стандарт.

Нижче його величини, в країні не повинні платитись ні мінімальна зарплата, ні пенсія.

Законопроєкт 3515 скасовує діючий порядок визначення прожиткового мінімуму та усі його складові.

ФПУ вважає, що законопроєкт  у даній редакції не може бути прийнятий як закон, і як такий, що є антиконституційним і антисоціальним.

Профспілки готові надати кожному народному депутату всю об’єктивну інформацію щодо негативів цього законопроєкту і як слід було б їх виправити. Наразі готуються відповідні листи до народних депутатів, керівництва держави.

За матеріалами сайту ФПУ

0