Про новий Трудовий кодекс

У Верховній Раді України від 29 серпня 2019 року зареєстровано проект Трудового кодексу України, прийнятий парламентом в першому читанні за підтримки 258 народних депутатів України VIII скликання.

Проект Трудового кодексу, підготовлений до першого читання, пройшов експертизу Міжнародного бюро праці на відповідність його положень міжнародним нормам і стандартам. У Меморандумі технічних коментарів МБП до проекту висловлено 59 рекомендацій.

Після обговорення 28 серпня на засіданні СПО об’єднань профспілок інформації про загрозу лібералізації трудового законодавства, а саме, відхилення проекту Трудового кодексу, який не відповідає нормам і принципам міжнародного права і ратифікованим Україною Конвенцій МОП, перший заступник Голови СПО об’єднань профспілок Олександр Шубін звернувся з листом до національного координатора Міжнародної організації праці в Україні Сергія Савчука.

З урахуванням представлених рекомендацій МБП СПО об’єднань профспілок напрацював низку постатейних поправок до проекту Кодексу, які були надіслані парламентарям з метою внесення їх в установленому Регламентом Верховної Ради України порядку для врахування при підготовці проекту Кодексу до другого читання, а також підтримки при голосуванні в парламенті.

0