Про виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності з 30.06.2021р.

Юридична консультація

31 грудня 2020 вступив в силу Закон України «Про реабілітацію в сфері охорони здоров’я», який по суті розпочав систему реабілітації в сфері охорони здоров’я в Україні.

Однак, з прийняттям вищезгаданого Закону відбулися зміни в ст.22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1999, № 46-47, ст.403), згідно з яким з переліку страхових випадків виключений основний страховий випадок, по якому проводяться виплати Фондом соціального страхування України, а саме «тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві».

Допомогу по такому страховому випадку після введення в дію цієї частини Закону з 30 червня 2021 не отримають близько 2,5 млн. чоловік. Зате внесеними змінами передбачено страховий випадок в разі «тимчасової непрацездатності на період реабілітації внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві», за яким отримають допомогу лише 1,5% від загальної кількості застрахованих осіб, яким виплачується допомога по тимчасовій непрацездатності  протягом року, а це всього близько 33 тис. чоловік.

Проектом Закону №5187 від 02.03.2021 р. пропонується виправити вищеописану соціальну несправедливість і внести зміни в ст.22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1999, № 46-47, ст.403 ), згідно з якими відновити право застрахованих осіб отримувати матеріальну допомогу за страховим випадком «тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, не пов’язана з нещасним випадком на виробництві».

«Стаття 22. Умови надання допомоги по тимчасовій непрацездатності та тривалість її виплати

  1. Допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання в неї одного з таких страхових випадків:

1) тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, а також тимчасової непрацездатності на період реабілітації внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві; ».

 Тетяна Аксьонова, юрисконсульт

0