Профком МК «Азовсталь» інформує – червень 2020

11 червня за ініціативою профспілкового комітету комбінату відбулася зустріч з керівництвом Департаменту транспорту Маріупольської міської ради, на якій розглядалися питання роботи комунального транспорту в умовах карантину.

На сьогоднішній день в м. Маріуполі виведено на маршрути 100% всього рухомого складу муніципального транспорту, що становить 182 одиниці. Крім того, в перевезеннях пасажирів задіяно 95 одиниць приватного перевізника (близько 60% кількості до карантину).

17 червня в режимі відеоконференції відбулося засідання робочої комісії з контролю виконання Колективного договору.

В ході обговорення питань порядку денного комісією були прийняті зміни до чинного колективного договору в Розділ 6 «Соціальні гарантії, пільги і відповідальність»:

«п.6.32. Надавати один додатковий вихідний день на місяць з оплатою в розмірі денного заробітку батькам, опікунам або піклувальникам, які виховують дитину з інвалідністю віком не більше 18 років, а також особа з інвалідністю з дитинства, який є непрацездатним або навчається в ПТУ, середньому або вищому навчальному закладі (до закінчення навчального закладу, але не старше 23-х років) і не перебуває в шлюбі.

Примітка: При наявності у працівника 2-х дітей з інвалідністю або осіб з інвалідністю з дитинства надавати додатковий вихідний день на місяць на кожну дитину. Невикористаний додатковий вихідний день на інший місяць не переноситься.

п.6.33. Надавати щорічно  додаткову оплачувальну  відпустку тривалістю сім календарних днів, без урахування святкових і неробочих днів:

– батькам, які мають на вихованні дітей з інвалідністю у віці до 18 років;

– матерям (батькам, опікунам, піклувальникам), які мають на утриманні непрацездатних осіб з інвалідністю з дитинства.

Примітка: Додаткова оплачувана відпустка не ділиться на частини, не переноситься на наступний рік; не може бути замінена грошовою компенсацією.

п.6.34. Організувати надання безкоштовних путівок до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку дітям з інвалідністю у віці до 16 років, батьки яких працюють на комбінаті.

У червні 2020 року юрисконсультами профкому проведено особистий прийом 19 осіб.

З 1 по 30 червня в ряди членів ПМГУ прийняті 45 працівників комбінату, (з яких 19 працівників у віці до 35 років). Кожному прийнятому члену ПМГУ були вручені інформаційні пам’ятки, в яких перераховані захисні функції ПМГУ, вказані контактні телефони керівників, фахівців профспілкового комітету.

У червні Профкомом і профспілковим активом проводилась активна робота по наданню матеріальної допомоги членам профспілки. Так, надана підтримка 165 працівникам, які в силу обставин опинилися в складній життєвій ситуації.

Звернулися, за особистими заявами, проведена грошова виплата.

У червні для системного оздоровлення в санаторії «Арктика» м. Бердянськ, видано 19 путівок з частковим відшкодуванням 30% вартості.

30 червня з 10.00 навколо Драмтеатру маріупольці вишикувалися в живий ланцюг, що символізує солідарність і єдність проти тих антисоціальних законів, які лобіює нині діюча влада.

В живому ланцюзі об’єдналися члени профспілок металургів і гірників України, освіти, медицини та культури з єдиним вимогою – Галину Третьякову, главу комітету ВРУ з питань соцполітики у відставку! Ні знищенню профспілок! Немає порушень трудових прав працівників!

Азовстальці склали значну частину протестувальників, тим самим показавши, що ми здатні об’єднатися, щоб заявити про свою позицію і відстояти свої права.

Після закінчення акції протесту з Театральної площі були запущені повітряні кульки з написами – 2681 STOP!

Комісія з інформаційної роботи

0