Профспілки мають намір відстояти свій Трудовий кодекс

Профспілковий проект Трудового Кодексу України повинен отримати широку суспільну підтримку і перетворитися в «народний».

4 листопада відбулося засідання Спільного представницького органу профспілок, на якому члени СПО проаналізували хід виконання рішень попередніх зборів від 23 жовтня.

Учасники засідання, в числі яких був заступник голови ЦК ПМГУ О.Рябко, рішуче і принципово виступили за подальше відстоювання проекту нової Трудової конституції в інтересах українського народу. Було запропоновано провести додаткові заходи для внесення схваленого СПО законопроекту суб’єктами законодавчої ініціативи для розгляду в парламенті, звернутися до Президента України, Прем’єр-міністрові, народним депутатам, організувати інформаційно-роз’яснювальну роботу на місцях, залучити до цієї роботи профспілковий актив, регіональні і місцеві ЗМІ, звернутися за підтримкою до українських громадян.

Виступаючи перед присутніми, голова СПО Г.Осовий зазначив, що «… у нас повинна бути єдина лінія оборони, і позицію профспілок щодо зміни трудового законодавства потрібно донести до всіх гілок влади».

Виступаючі на засіданні констатували, що загрози порушення трудових прав працівників і прав профспілок залишаються актуальними в зв’язку з відсутністю бажання влади налагодити конструктивний діалог з профспілками. Така ситуація вимагає невідкладної консолідації зусиль всіх членів СПО об’єднань профспілок на боротьбу з так званою «лібералізацією» трудових відносин.

Члени СПО заявили про необхідність виступити широким фронтом проти спроб влади послабити захищеність працівників в таких галузях як освіта, охорона здоров’я, держслужба, АПК, вугільна та ін. З цією метою профспілки готові до проведення потужних акцій протесту, а також Маршу гідності «За трудові права».

На засіданні були рішуче засуджені законодавчі ініціативи, спрямовані на «одержавлення» Фонду соціального страхування України та фактичне відлучення профспілкової сторони і роботодавців від участі в його управлінні.

Члени СПО підтримали Звернення з цього приводу до застрахованих осіб голову правління ФСС Володимира Саєнка, а також пропозиції щодо підготовки та внесення в парламент через суб’єктів законодавчої ініціативи власного законопроекту, який би передбачав управління ФСС на двосторонній основі роботодавцями і профспілками.

Звернення Голови правління ФСС

0