Робота комунального транспорту. Пошуки рішень

У профспілковий комітет надходить багато запитань від працівників комбінату по роботі комунального транспорту після введення обмежувальних заходів, пов’язаних з недопущенням поширення COVID-19.

З ініціативи профспілкового комітету комбінату 11.06.2020г. відбулася зустріч з керівництвом Департаменту транспорту Маріупольської міської ради, на якій розглядалися питання роботи комунального транспорту в умовах карантину.

Представники департаменту транспорту, акцентували увагу на роботу міського транспорту у відповідності з Постановою № 392 Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 р.

«Про встановлення карантину …, а також етапів ослаблення …» в регіонах з 22 травня дозволяється перевезення міським пасажирським транспортом в межах кількості сидячих місць.

ВИТЯГ ІЗ ПОСТАНОВИ:

«У регіонах, в яких здійснюється послаблення протиепідемічних заходів, дозволяється:

з 22 травня:

– регулярні та нерегулярні пасажирські перевезення автомобільним транспортом у міському, приміському, міжміському внутрішньообласному та міжнародному сполученні за умови перевезення пасажирів у межах кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на цей транспортний засіб».

На сьогоднішній день в м. Маріуполі виведено на маршрути 100% всього рухомого складу муніципального транспорту, що становить 182 одиниці. Крім того, в перевезеннях пасажирів задіяно 95 одиниць приватного перевізника (близько 60% кількості до карантину).

З огляду на те, що кількість сидячих місць в будь-якому міському пасажирському транспортному засобі приблизно від 2 до 4 рази менше, ніж загальна пасажиромісткість, це і є основною причиною певних проблем з пасажирськими перевезеннями.

Що стосується того, що на сьогоднішній день скасовані трамвайні маршрути №5 та №6, то це зроблено для того, щоб збільшити кількість одиниць трамваїв на маршрутах, що зв’язують Кальміуський і Лівобережний райони міста, для доставки працівників на «АЗОВСТАЛЬ» з Кальміуського району. У свою чергу  трамваї №9 та №11, а також додаткові № 15 і №16, що курсують по кільцю Лівого берега, залишені на своїх маршрутах для доставки наших азовстальців до найближчих прохідним комбінату.

Щоб ситуація змінилася в кращу сторону, необхідно збільшити число перевезених пасажирів у транспортному засобі.

Це стане можливим після прийняття рішень на обласному рівні про пом’якшення обмежень карантину. Така робота ведеться сьогодні керівництвом департаменту і керівництвом міста.

Комісія профкому з інформаційної роботи

0