Санкції щодо недобросовісних роботодавців

28 жовтня 2019 р. відбулося засідання комітету Верховної Ради з питань соціальної політики, на якому були розглянуті пропозиції, що стосуються проекту Закону про внесення змін до КЗпП, підготовлені робочою групою, до складу якої входили і фахівці Федерації профспілок.

В ході обговорення деяких з них, як повідомляється на офіційному сайті Комітету (http://komspip.rada.gov.ua/news/main_news/74295.html), відбувалася жвава дискусія.

У підсумку члени комітету дійшли висновку, що зведення до нуля розмірів штрафів за порушення трудового законодавства і їх заміна “видачею попередження” ставить в нерівні умови роботодавців, які забезпечують роботою “по білому” і тих, хто робить це з порушенням. Тому комітет прийняв пропозицію робочої групи і погодився з необхідністю збереження штрафів.

Щодо їх величини, то пропонується встановити їх в розмірі 10 мінімальних зарплат за кожного прийнятого на роботу з порушенням трудового законодавства.

Будуть залишені і фінансові впливи на роботодавців за недопуск інспекторів праці для проведення перевірок.

За результатами голосування Комітет ухвалив рішення затвердити текст порівняльної таблиці з урахуванням поправок нардепів і рекомендував парламенту прийняти законопроект у другому читанні і в цілому як Закон.

Порівняльна таблиця до законопроекту проходить юридичну експертизу в Апараті Верховної Ради України.

За матеріалами сайту Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів

0