Семінар-навчання правової інспекції праці ПМГУ

 

З 15 по 17 червня 2021 в місті Києві правова інспекція праці проводила семінар для інспекторів праці профспілки. Від профспілкової організації комбінату в семінарі брали участь юрисконсульти Тетяна Аксьонова та Тетяна Шаламова.

Відкрив семінар заступник голови профспілки Богдан Оверковський, який розповів про нові законодавчі ініціативи, зокрема, про новий підхід до формування та застосування прожиткового мінімуму, поінформував про негативні наслідки, до яких може призвести ухвалення проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань формування прожиткового мінімуму та створення передумов для його підвищення », внесений народними депутатами України Третьякової Г. та іншими (реєстр. № 3515 від 20.05.2020).

Також учасники семінару були проінформовані про хід роботи над законопроєктом «Про колективні договори і угоди».

Перший день семінару був присвячений питанню державної реєстрації змін відомостей про профспілку, її організацій. Роз’яснення щодо вимог до документів, які подаються для державної реєстрації з цих питань, надала головний спеціаліст відділу реєстрації громадських формувань Управління реєстрації громадських формувань, друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств департаменту нотаріату та державної реєстрації Міністерства юстиції України Юлія Заєць.

16 червня про особливості діяльності профспілок як юридичних осіб, з питань підстав виникнення трудових відносин, змін і припинення правовідносин; про проблемні питання застосування трудового законодавства; правові новели з реформування трудового законодавства розповіла експерт журналу «Довідник кадровика» Зоя Васильєва.

Детально зупинилися на нововведеннях законопроєктів № 5371 від 13.04.2021; № 5371-1 від 27.04.2021; № 5388 від 16.04.2021; № 5388-1 від 30.04.202 і загрози, які вони несуть.

Про те, як сьогодні ведеться облік трудової діяльності, про перехід на електронні трудові книжки і про введення електронних лікарняних повідомила правовий інспектор праці ПМГУ Галина Просяник.

У другій половині дня правові інспектори праці на чолі з головним інспектором праці ПМГУ Ольгою Зубець розглянули нову редакцію Статуту ПМГУ.

В останній день заходу правовий інспектор праці Володимир Пророк розповів про порядок стягнення в судовому порядку заборгованості по профспілкових внесках і відрахувань на культурно-масову роботу. Правові інспектори розглянули типові помилки, які зустрічаються при укладанні договорів між підприємством і профспілковою організацією по перерахуванню членських профспілкових внесків і коштів на культурно-масову, фізкультурну та оздоровчу роботу.

Всі три дні учасники семінару брали активну участь в обговоренні піднятих тем, ділилися своєю практикою і досвідом.

Зробили висновок, що законодавство постійно змінюється, і це нормальний процес. Завдання профспілок, що здійснюють громадський контроль за дотриманням законодавства про працю, – своєчасно реагувати на негативні законодавчі ініціативи уряду, народних депутатів, застосовувати всі заходи впливу для недопущення звуження конституційних прав працівників і порушення міжнародних конвенцій.

За матеріалами сайту ПМГУ

0