Сьогодні – Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства по відношенню до жінок

25 листопада – Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.

Глобальна профспілка IndustriALL, яка представляє інтереси 50 мільйонів трудящих в 140 країнах світу, закликає в поточному році відзначити цей день, роблячи особливий упор на боротьбі з домашнім насильством.

До пандемії CОVID-19 рівень домашнього насильства по відношенню до жінок вже був доволі високим. За даними ВОЗ, майже 30% жінок у всьому світі відчули на собі цю форму насильства. З початком пандемії стало надходити все більше повідомлень про випадки домашнього насильства: в деяких країнах число звернень зросла на 40%.

Профспілка металургів і гірників України підтримує заклик IndustriALL реальними діями відзначити цей день і посилити профспілкову кампанію за ратифікацію Конвенції МОП №190.

Конвенція МОП №190 визнає, що домашнє насильство здатне впливати на питання зайнятості та охорони праці. Конвенція говорить, що уряди країн, організації роботодавців та працівників можуть допомогти визнати наслідки домашнього насильства, реагувати на них і займатися вирішенням цих проблем.

Профспілкове співтовариство повинне чітко розуміти, що домашнє насильство – це не особиста справа потерпілого. Це – суспільна проблема.

Центральна рада ПМГУ закликає всі територіальні ради, профкоми первинних організацій Профспілки, комісії по роботі з жінками відгукнутися на заклик Глобальної профспілки IndustriALL.

Ми повинні однозначно засудити насильство і домагання по відношенню до жінок і продемонструвати свою рішучість викорінити це зло.

Складність цього завдання полягає в тому, що потерпілі часто приховують від громадськості факт насильства, соромляться того, що відбувається, і не вирішуються звернутися за допомогою. І для того, щоб побачити тих, хто потребує нашої допомоги, ми кожен день повинні бути небайдужими та уважними до оточуючих.

 

 

0