Солідарна підтримка українських профспілок

Міжнародні організації профспілок висловили свою підтримку діям українських профспілок в нашій спільній боротьбі проти наступу на права трудящих.

Генеральний секретар IndustriALL Global Union Вальтер Санчес в своєму відеозверненні висловив підтримку членським організаціям з України, назвавши проект Закону 2681 спробою втручання в права профспілок і їх внутрішні справи і вказавши на порушення з боку уряду Міжнародних конвенцій МОП.

Європейська Федерація Профспілок громадського обслуговування направила лист на адресу спікера ВРУ Д.Разумкова і закликала дотримуватися міжнародних зобов’язань і Конституції України, не приймати законів, які дискредитують Україну на міжнародній арені.

Аналогічний лист було направлено від Іспанської профспілки UNIÓN SINDICAL OBRERA (USO).

Польська профспілка «Солідарність» звернулася до Президента України Володимира Зеленського, як до гаранта Конституції з приводу законопроекту № 2681.

У зверненні, зокрема, йдеться: “Ми хотіли б звернути Вашу увагу на дуже серйозне порушення Конвенції Міжнародної організації праці (МОП) №№ 87 і 98 в положеннях до законопроекту № 2681. Ми глибоко стурбовані відсутністю конструктивного залучення профспілок до роботи над зазначеним законопроектом , розробленим депутатами Парламенту, і його невідповідності Конституції України та її міжнародним зобов’язанням.

Нагадуємо, що відповідно до міжнародних трудових стандартів, Уряд України несе відповідальність перед Міжнародною організацією праці (МОП) в забезпеченні виконання власних зобов’язань “.

За матеріалами сайту ФПУ

ПРОФСПІЛКА UNIÓN SINDICAL OBRERA

Солідарність

 

0