V Зимова школа для профспілкової молоді

V Зимова школа, організована громадською організацією «Трудові ініціативи», в м. Чернігів 23-26 січня 2020р. зібрала понад 50 представників профспілкової молоді різних галузей: медики, хіміки, металурги, студенти, представники АПК і освіти та ін. Від азовстальської Первинної організації в даному навчанні взяли участь: Сергій Агальцев, Володимир Сафронов , Гордєєва Катерина.

Насичена навчальна програма першого дня почалася з екскурсії по місту та відвідуванням Чернігівського відділення ПРАТ «АБІНБЕВ ЕФЕС УКРАЇНА», де показали цикл виробництва і провели зустріч з главою профспілкової організації Світланою Колесник. Тренінг з медіаграмотності і медіагігіени завершили і без того насичений день.

Другий день перебування почався з обговорення найактуальнішого на даний момент  питання: проекту Закону про працю № 2708. Керівник ГО «Трудові ініціативи» Георгій Сандул і юрисконсульт Інна Кудинська докладно розповіли про суттєві зміни в трудовому законодавстві, які принесе новий законопроект: нові види трудових договорів, обмеження в оплаті за ненормований робочий час, звільнення працівника без пояснення причин і ін., які не тільки надалі не захищають права працівників, а й допомагають роботодавцю самостійно приймати рішення щодо умов праці, тим самим нівелюючи роль профспілки. Практичні завдання з організаційного аудиту, робота в групах дозволили кожному учаснику запропонувати свої заходи з розвитку та модернізації профспілок.

Третій день – це день «мозкового штурму» з модераторами Віталієм Копишем і Володимиром Ковальчуком з питань економічної і правової грамотності. Колективно-трудові спори, правові основи діяльності профспілки розглянуті на семінарі і закріплені на практиці квіз-грою. А продовженням такого плідного робочого дня став документальний фільм про страйк на заводі «Peugeot».

Завершальний четвертий день – день особистісного органайзінга. Освоєння методики QBQ і отримане домашнє завдання з візуалізації інформації надовго запам’ятаються кожному з нас.

V Зимова школа ще раз підтвердила, що розвиток молоді, актуальні програми навчання, знання законодавства необхідні, як ніколи. Зараз Молодь активно себе проявляє в соціальних мережах, а через деякий час ці хлопці будуть захищати права людей.

 

Катерина Гордєєва,

помічник голови профкому по культурно-масової та фізкультурно-оздоровчої роботи

0