Від слів до дії

Відбулася нарада керівництва ФПУ з главами всеукраїнських профспілок, територіальних профоб’єднань в режимі відеоконференції в Zoom.

Під час наради учасники розглянули ряд питань, серед яких антикризові заходи, реалізація яких спрямована на те, щоб пом’якшити економічні та соціальні наслідки карантинних заходів для людей.

У своєму виступі на конференції Г.Осовий зазначив, що питання про розгляд парламентом антипрофспілкового законопроєкту №2681 стоїть дуже гостро для всієї профспілкової громадськості. Є два варіанти розвитку подій: або до профспілкових вимог парламент прислухається, відстрочить розгляд даного законопроекту і створить відповідну робочу групу з його доопрацювання в профільному парламентському комітеті, або правляча сила буде йти «напролом» і намагатися внести цей законопроект до сесійної зали для голосування.

“Наше завдання, – підкреслив профлідер, – повернути його на доопрацювання. Нам потрібна нова редакція цього законопроєкту. Через звернення, заяви, інші методи впливу ми повинні донести профспілкову позицію до кожного народного депутата України. Якщо належного реагування не буде, ми повинні задіяти всі законні способи протистояння”.

Зараз по всій країні зростає масове невдоволення громадян даним антипрофспілковим законопроєктом. Про це свідчать заяви і звернення членів профспілок, що надходять практично з усіх регіонів. Тільки сильна воля і консолідація навколо цього питання, допоможуть повернути процес у правове русло, підкреслив на нараді Г.Осовий.

У виступах керівників членських організацій ФПУ звучала думка про те, що в країні відсутнє народовладдя. Відсутня належна реакція на петицію, яку підписали понад 25 тисяч членів профспілок проти антипрофспілкового законопроекту Г.Третьякової і за збір підписів за її відставку з посади голови профільного парламентського комітету.

Заступник голови ФПУ В.Саєнко також наголосив на необхідності активних дій профспілок, які б спонукали владу прислухатися до вимог працівників, що мають гарантоване Конституцією право на об’єднання і солідарні дії на захист своїх трудових прав, на гідне життя. Також він акцентував увагу на необхідності участі профспілок в місцевих виборах, які повинні відбутися восени поточного року, для представництва інтересів найманих працівників.

У боротьбі з антипрофспілковим законом Федерацію профспілок України підтримали Міжнародна організація профспілок, Європейська конфедерація профспілок, національні профцентри європейських країн, Глобальний союз IndustriALL і ін.

Учасники наради, всебічно обговоривши ситуацію, прийшли до висновку про необхідність проведення 30 червня всеукраїнської попереджувальної акції протесту в м.Києві та регіонах.

По матеріалам сайту  ФПУ http://www.fpsu.org.ua/

0