VII З’їзд профспілки металургів і гірників України відбувся

17 вересня 2020 р. в м Дніпро відбувся VII З’їзд Профспілки металургів і гірників України. У його роботі взяли участь більше трьохсот делегатів від територіальних і первинних організацій Профспілки з понад 10 областей України. Від нашої профспілкової організації в З’їзді брало участь 16 делегатів.

На З’їзд були запрошені голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, голова Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок В.Дубіль.

Порядок денний З’їзду складався з 11 питань, в числі яких – звіт про роботу Центрального комітету Профспілки та контрольно-ревізійної комісії за 5 років, затвердження Статуту ПМГУ (в новій редакції), вибори Голови Профспілки, заступника голови Профспілки, вибори Центральної ради Профспілки, контрольно -ревізійної комісії та ін.

Зі звітною доповіддю про роботу Профспілки і Центрального комітету виступив голова ЦК ПМГУ С.П.Комишев.

У доповіді були відзначені важливі події в житті профспілки за період з квітня 2015 по вересень 2020 року. Сергій Петрович акцентував увагу на основних кроках і діях Центрального комітету і всіх ланок ПМГУ, які у важкій соціально-економічній і політичній ситуації в Україні, були спрямовані на вирішення проблем підприємств гірничо-металургійного комплексу і захисту прав трудящих -членів Профспілки.

З доповіддю про роботу Контрольно-ревізійної комісії ПМГУ виступив її голова Ю.Чепінскій.

Делегати З’їзду взяли активну участь в обговоренні доповідей. Всі виступаючі в своїх виступах відзначали успіхи і недоліки в діяльності Профспілки та Центрального комітету і дали в цілому позитивну оцінку роботі ЦК ПМГУ в 2015-2020 роках. За підсумками дебатів делегатами було прийнято постанову З’їзду, в якому робота Центрального комітету в звітному періоді була визнана задовільною.

Делегати З’їзду також прийняли Програму дій Профспілки металургів і гірників на наступні 5 років «Демократія, солідарність, трудові права, добробут членів профспілки», в якій визначено мету і завдання на наступний звітний період в сферах гідної праці, правового захисту членів профспілки, організаційного та кадрового зміцнення Профспілки, фінансової, молодіжної політики, політики соціальної відповідальності, міжнародної роботи, а також відкрите звернення до Президента, Верховної Ради України, Кабінету міністрів України, до власників і керівників підприємств ГМК «Про протидії безпековим викликам і загрозам вітчизняному гірничо-металургійному комплексу».

Також було прийнято заяву «Про солідарну підтримку вимог працівників шахт Криворізького залізорудного комбінату».

На З’їзді було затверджено в новій редакції Статут Профспілки металургів і гірників України, до якого увійшли понад 400 поправок і змін, в тому числі і досить суттєвих. З текстом Статуту можна буде ознайомитися на сайті ПМГУ і профспілкової організації МК «АЗОВСТАЛЬ» після його оформлення в затвердженій редакції.

Важливим питанням порядку денного VII З’їзду ПМГУ стало питання виборів лідерів Профспілки. Делегати одноголосно обрали головою Профспілки металургів і гірників України Олександра Івановича Рябко.

Олександр Іванович – висококваліфікований, досвідчений, авторитетний профспілковий діяч, більше 15 років працював на посаді заступника голови ЦК ПМГУ.

На посаду першого заступника голови Центральної ради Профспілки делегати затвердили кандидатуру Валерія Миколайовича Гавриленко.

Після цього З’їзд сформував нові склади Центральної ради і Контрольно-ревізійної комісії ПМГУ. До складу Центральної ради увійшли 71 осіб, з представників азовстальської профспілкової організації до складу Центральної ради увійшли – Чеботок Олег, заст.голови профкому, Гордєєва Катерина, помічник голови профкому з культурно-масової та фізкультурно-оздоровчої роботи, голова Молодіжної ради ПМГУ, Форманюк Ксенія , предцехком ТЛЦ, і Подгорний Костянтин, предцехком доменного цеху.

На I організаційному Пленумі ЦР ПМГУ, який відбувся після завершення З’їзду, заступником голови ЦР Профспілки був обраний Богдан Миколайович Оверковський, а також обрано склад Президії Центральної ради.

З’їзд відбувся, нові напрямки роботи обрані. Всіх членів ПМГУ вітаємо з цією важливою подією і всі разом і далі продовжуємо роботу на благо кожного члена Профспілки.

Прийняті З’їздом документи:

Програмні цілі і завдання ПМГУ на 2020-2015рр. http://pmguinfo.dp.ua/…/photo-news/09_2020/7_programma.pdf

Звернення VII з’їзду ПМГУ «Про протидії безпековим викликам і загрозам вітчизняному ГМК» http://pmguinfo.dp.ua/…/photo-news/09_2020/7_protidiya.pdf

Заява VII З’їзду ПМГУ до Прем’єр-Міністру України щодо Закону України «Про працю» http://pmguinfo.dp.ua/images/photo-news/09_2020/7_2708.pdf

Заява VII З’їзду ПМГУ до Голови ВРУ щодо законопроекту № 2681 http://pmguinfo.dp.ua/images/photo-news/09_2020/7_2681.pdf

Заява VII З’їзду ПМГУ «Про солідарну підтримку вимог працівників шахт Криворізького залізорудного комбінату» http://pmguinfo.dp.ua/images/photo-news/09_2020/7_kjrk.pdf

Комісія профкому з інформаційної роботи

0