Всеукраїнське профспілкове віче відбулося

"Проект Закону "Про працю" - ганьба Уряду!"

16 січня 2020г. в Києві відбулася Всеукраїнське профспілкове віче, скликане з метою обговорення ситуації і подальших дій щодо недопущення звуження прав працівників у зв’язку з запланованими урядом України змінами до законодавства про працю. На віче зібралося близько 1,5 тисячі осіб, які представляють різні профспілки країни, різні галузі і регіони.

У їх числі – представники Центрального комітету ПМГУ на чолі з його головою С.Комишевим, делегації територіальних і первинних організацій ПМГУ. Від профспілкової організації «АЗОВСТАЛІ» в віче взяли участь голова профкому Дорошенко Ю.В. і помічник голови профкому Гордєєва К.В.

До профспілків приєдналися Президент Української спілки промисловців і підприємців, співголова НТСЕР з боку роботодавців А.Кінах, представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо дотримання соціальних та економічних прав О.Степаненко.

Організатори заходу запрошували на нього і опонентів – прем’єр-міністра Олексія Гончарука, міністра економічного розвитку Тимофія Милованова та інших чиновників. Однак, до зібрання ніхто так і не приєднався.

Присутні одностайні в своїй думці, що продавлюється владою документ, який  значно знижує трудові гарантії громадян України, порушує Конституцію країни, а також цілий ряд положень як національного, так і міжнародного законодавства.

Учасники зборів зажадали від уряду відкликати скандальний документ з Верховної Ради і підтримати раніше розроблений справедливий законопроект про оновлення Кодексу законів про працю, підтриманий, в тому числі, і Міжнародною організацією праці.

Учасники Всеукраїнського профспілкового віче прийняли резолюцію, яку передали до Офісу Президента України В.Зеленського, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів.

У разі, якщо вимоги будуть проігноровані, профспілки готові до більш масштабних акцій в Києві і містах країни, аж до Всеукраїнського страйку.

Як сказав голова профкому Чорнобильської АЕС  М.Орлов на віче: «Тільки ми можемо це зробити. Нас багато, їх мало. Чого ми боїмося? Це наша країна, це наша держава, це наша земля. Виходимо на акції протесту разом. Все, що потрібно, робимо разом. Другого шансу вже не буде. Але ми разом переможемо! І я в це вірю! Разом – до перемоги!»

Резолюція Всеукраїнського Віче

Учасники Всеукраїнського профспілкового віча передали текст Резолюції Віча в Офіс Президента України. Чекаємо відповіді.

Учасники Всеукраїнського профспілкового віча передали текст Резолюції Віча в Офіс Президента України. Чекаємо відповіді.

Опубліковано Федерація Профспілок України Четвер, 16 січня 2020 р.

0