Встановлення робочих відносин з новим парламентським Комітетом соціальної політики

12.09.2019р. Голова ФПУ Г.Осовий провів робочу зустріч з головою Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Г.Третьяковою.

Піднімалися питання, пов’язані з налагодженням комунікацій з профспілками щодо забезпечення трудових прав та інтересів працівників.

Під час зустрічі було порушено низку важливих питань, пов’язаних з внесенням пропозицій до проекту Державного бюджету України. Г. Осовий привернув увагу голови Комітету щодо пропозицій, які вже були надані від СПО профспілок, зокрема, про встановлення мінімальних державних соціальних гарантій на рівні об’єктивно обрахованого прожиткового мінімуму.

Голова Комітету Г.Третьякова зазначила, що розрахунки їх експертів наближені до профспілкових: прожитковий мінімум повинен бути більше 7 000 грн. з урахуванням вимог Конвенції МОП.

Г.Осовий запропонував провести презентацію основних положень нового проекту Трудового Кодексу для профспілок. Крім того, Комітет планує, що проектні розробки нового ТК будуть обговорені під час виїзних робочих зустрічей в регіонах і галузях.

Пропозиції профспілок до нового Трудового Кодексу вже направлені в парламент. Незважаючи на це, пропозиція Голови ФПУ про включення представників профспілок до робочих органів, які будуть працювати над новим трудовим законодавством, не була підтримана. Однак профспілки готові брати активну участь в роботі над положеннями Трудового Кодексу.

 Голова Комітету висловила стурбованість ситуацією, що склалася в сфері соціального страхування, зокрема, щодо ефективності діяльності фондів соцстраху. На її думку, в цій сфері назріли зміни, тому найближчим часом Комітет приділить увагу питанню формування оновленої системи соціального захисту, в чому, на її думку можуть взяти участь і профспілки.

У свою чергу Голова ФПУ нагадав, що профспілки вже пропонували перехід на двостороннє управління Фондами, оскільки платником внесків за працівника є роботодавець, а за державою залишити наглядову функцію контролю за діяльністю фондів.

В ході зустрічі Голова ФПУ передав Г.Третьяковій Генеральну угоду про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2019-2021 роки, Довідник ФПУ, який ілюструє діяльність профспілок в законодавчому полі.

Він повідомив, що в контексті ініціатив Президента щодо надання народу законодавчої ініціативи та внесення відповідних змін до Конституції України, ФПУ вже розробила законопроект про надання народу України права законодавчої ініціативи, для чого вимагається подання петиції від громадян (чисельністю не менше 140 тис. чоловік), а також супроводжуючий законопроект про введення законодавчої ініціативи.

 

0