Засідання Президії і V Пленум Центральної Ради ПМГУ

3 червня 2021 року в Дніпрі відбулися засідання Президії, а потім ще черговий, V, Пленум Центральної Ради ПМГУ.

Участь в Пленумі взяли близько 60 членів Центральної Ради, зокрема заступник голови профкому Олег Чеботок, голова цехового профспілкового комітету доменного цеху Костянтин Подгорний, голова цехового профспілкового комітету ТЛЦ Ксенія Форманюк.

Для участі в Пленумі був запрошений заступник голови ФПУ О.Шубин.

На порядку денному стояло кілька актуальних питань.

В першу чергу, рішенням Пленуму був оновлений склад Центральної Ради Профспілки.

З доповіддю по основній темі («Про поточну ситуацію в ПМГУ») виступив голова ПМГУ Олександр Рябко. Він поінформував про показники виробництва в галузі, зайнятості і структуру робочих місць, рівень і перспективи підвищення заробітних плат і боротьбу за погашення існуючої заборгованості із зарплати, стан соціального діалогу з роботодавцями, профспілкове протистояння просуванню антисоціальних законодавчих ініціатив. Профлідер озвучив слова подяки на адресу первинних організацій ПМГУ, які ефективно вирішують проблеми людей праці на місцях.

Також він зупинився на конкретних напрямках внутріппрофспілковій діяльності: здійснення контролю охорони праці, навчанні профкадрів і активу, правової, організаційної, фінансової та інформаційної роботи, підкресливши, що вони грають важливу роль в загальній результативності ПМГУ.

Розмірковуючи про молодіжну політику, О.Рябко констатував гостроту проблеми відтоку молодих кадрів в галузі і Профспілці і закликав профспілкову молодь бути активнішою.

До обговорення доповіді приєдналися керівники ряду первинних профорганізацій. Виступив з трибуни пленуму і О.Шубин: навів дані за прогнозами розвитку української економіки (на жаль, вони не надто оптимістичні), проаналізував законодавчі ініціативи чинної влади (в ФПУ, як і в ПМГУ, вважають їх неприйнятними), поділився планами Федерації на найближчу перспективу і закликав лідерів нашої Профспілки незважаючи на труднощі не відступати в боротьбі за права людей праці.

Прийнявши до уваги всю озвучену інформацію, Пленум прийняв ряд підсумкових документів, в тому числі – План основних заходів ЦР ПМГУ на II півріччя 2021р. і Заяву ЦС про неприпустимість прийняття проектів законів №5371 та №5388, яке було відправлено на адресу Голови ВРУ Д.Разумкова.

По закінченню Пленуму були вручені нагороди за підсумками конкурсу “Інформація. Знання. Дія”.

За матеріалами сайту ПМГУ

0