Знищення системи соцзахисту

УРЯД ДАВ «ВІДМАШКУ» НА ЗНИЩЕННЯ СИСТЕМИ СОЦЗАХИСТУ

11 грудня Урядом на своєму засіданні проголосовано за два законопроекти, які в разі їх прийняття парламентом, кардинально змінюють підходи до встановлення державних соціальних стандартів.

Йдеться, перш за все, про мінімальний розмір посадового окладу для бюджетників, а також – про прожитковий мінімум і мінімальну зарплату.

Одним із законопроектів, розглянутих і проголосованих урядом, вносяться зміни до прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України, згідно з якими – мінімальний розмір посадового окладу для працівників галузей бюджетної сфери, державних органів і військовослужбовців буде затверджуватися за поданням КМУ в законі про держбюджет з урахуванням наявних фінансових ресурсів державного та місцевого бюджетів.

Іншим законопроектом планується «відірвати» прожитковий мінімум від мінімальної зарплати, пенсій та інших гарантованих державою соціальних виплат, що фактично означає повний демонтаж напрацьованої в Україні за роки незалежності системи соціальних стандартів та гарантій.

Свою оцінку цьому дав Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий – Це ставить гарантовані державою виплати в повну залежність від наявних в даний час фінансових ресурсів. Що абсурдно! Адже розмір оплати праці має гарантуватися працівнику законодавчо. На сьогодні це питання регулюється Законом України «Про оплату праці», Кодексом законів про працю, але аж ніяк не Бюджетним Кодексом!

Тому Григорієм  Осовим на засіданні уряду були висловлені конкретні зауваження і заперечення: за висновком профспілок, внесення питань оплати праці до Бюджетного Кодексу суперечить конституційним повноваженням органів виконавчої влади, оскільки питання оплати праці повинні регулюватися спеціальними законами. Поставити всі виплати виключно в залежність від наявності грошей в казні, – значить дати індульгенцію для Уряду від його результативної роботи.

– Тоді можна собі уявити, що при таких умовах, Уряд, який відпрацював неефективно і не зумів організувати належним чином економічні відносини, залучити інвестиції для розвитку економіки, налагодити податкову і фіскальну політику, і каже – ну, що ж, ми не собравли грошей, тому будемовиплачувати тількина те, на що  можемо. – Таким чином можна пояснити що завгодно, – зазначив профспілковий лідер. – Визначені законом хоча б мінімальні гарантії для працюючих, зобов’язують Уряд досягати певного, законодавчо встановленого нормативу, мотивують його працювати більш ефективно, щоб забезпечити громадянам гарантований мінімум – це обов’язок будь-якого уряду. Якщо ти досягаєш більшого – в такому випадку можна і подумати, – направити додаткові ресурси на підвищення мінімальних стандартів або на інші цілі. Але спочатку потрібно виконати закон!

Як нагадав Г.Осовий, зазначений законопроект з демонтажу системи соціального захисту приблизно з жовтня поточного року в різних редакціях опрацьовувався Мінсоцполітики, і по ньому СПО профспілок було висловлено категоричне неприйняття.

Уряд не прислухався, тепер – що скажуть парламентарії?

– Вони – народні обранці, а люди, коли голосували за зміни у владі, все ж сподівалися на зміни, в тому числі і на зростання добробуту і збільшення власних доходів. І саме цьому повинна бути підпорядкована робота всіх владних інститутів! – каже Г.Осовий. – Тому, на наше переконання, «ручний режим» управління державою, виходячи тільки з наявних фінансових можливостей, – провокує Уряд працюватиме неефективно.

За словами голови ФПУ, ситуація, яка склалася, буде оперативно обговорена на засіданні СПО об’єднань профспілок, на нараді за участю керівників всеукраїнських профспілок і територіальних профоб’єднань та будуть визначені подальші дії профспілок на захист прав працівників.

За матеріалами сайту ФПУ  http://www.fpsu.org.ua/

 

0