Зустріч делегації українських профспілок в Брюселі

В Брюселі відбувається зустріч делегації українських профспілок із посадовцями EEAS Служби зовнішніх зносин ЄС, генерального директорату з питань зайнятості DG EMP, групи підтримки України в Єврокомісії, де на прохання Європейської конфедерації профспілок, Міжнародної конфедерації профспілок обговорюється законопроект 2708 та його невідповідність зобов’язанням, які на себе брала країна по Угоді про асоціацію та ратифікуючи конвенції МОП.
Заступник управляючого директора EEAS для Східної Європи Люк Дівінь попросив профспілкових представників надати інформацію, щоб очільники ЄС могли бути відповідально проінформовані, про що говорити на Раді Асоціації 28 січня цього року.
Він також підкреслив, що для ЄС критично важливо щоб законопроект 2708 пройшов експертне оцінювання з боку МОП щодо відповідності законопроекту про працю обов’язкам України за ратифікованими конвенціями МОП.
Голова ФПУ надав інформацію, тексти та експертні висновки щодо негативних характеристик законопроекту 2708 англійською мовою.
Основним зазначеним на зустрічі недоліком реформи нового законодавства про працю – це відсутність чітких пояснень, яких же покращень необхідно очікувати після реформи. Що дає Міністерству економіки та комітету ВРУ з питань соціальної політики впевненість, що 2708 призведе до створення мільйона робочих місць та підвищенню легальної зайнятості? Чим таким законопроект 2708, який знищить трудові права ураїнськиих працівників, створить механізм звільнення працівників без будь яких причин, знищить механізми захисту від дискримінації вразливих груп стимулює роботодавців наймати більше людей, наймати їх на формальні робочі місця.
Питання реформи трудового законодавства буде підняте на Раді асоціації в Брюселі 28 січня.

0