UA RU

Діяльність

Основні завдання профспілки по роботі з ветеранами-азовстальцями:

  • захист цивільних, трудових і особистих прав ветеранів;
  • поліпшення матеріального становища, медичного і побутового обслуговування ветеранів;
  • юридична допомога ветеранам і членам їх сімей.

Рада ветеранів ПрАТ МК АЗОВСТАЛЬ нещодавно відзначила свій ювілей – 60-ту річницю з дня заснування. Очолює Раду ветеран підприємства Ростовська Тамара Веніковна. Її замісниками є Казанцева Поліна Миколаївна та Бакланська Ольга Миколаївна. Актив Ради ветеранів, що працює над вирішенням існуючих задач, нараховую більше 60-ти активістів.

Надалі головними задачами організації ветеранів праці комбінату Азовсталь залишається плідна праця Активу Ради ветеранів по різних напрямах:

- Організація обліку членів організації, підвищення активності ветеранів в роботі первинних організацій;

- Організація взаємодії громадських організацій ветеранів, пенсіонерів та інвалідів з питань соціальної підтримки, юридична допомога та консультації спеціалістів

- Вивчення майнового стану ветеранів, соціальних проблем пенсіонерів і надання допомоги у вирішенні цих проблем;

- Участь у підготовці та проведенні заходів з відзначення державних свят, знаменних і пам'ятних дат, пов'язаних з військовими та історичними подіями, зі знаменними датами та подіями в житті комбінату;

- Формування здорового способу життя старшого покоління, організації дозвілля і відпочинку ветеранів, пенсіонерів;

- Патріотична виховання молоді та підростаючого покоління, розвиток багатого досвіду спілкування різних вікових категорій для обміну та передачі знань, взаємного навчання та підвищення кругозору.

- Організація підписки на періодичні видання міської та корпоративної преси.

Активісти Ради ветеранів ведуть прийом пенсіонерів своїх цехів і підрозділів, які перебувають на обліку; надають посильну допомогу справою і порадою, намагаються кожному відвідувачу приділяти максимум уваги.

Для активістів та членів Ради ветеранів за допомогою профкому комбінату організовуються екскурсії ветеранів в свої цехи і виїзди на природу, відвідування різних заходів району та міста, а також спортивні змагання за участю ветеранів.

Ветерани є активними учасниками багатьох заходів в місті, в районі, на комбінаті. Також ветерани і активісти Ради брали участь в маршах-протестах в м.Києві.

Частими гостями в Раді бувають діти інтернату. На день літньої людини вони приходять зі своїми виробами і обов'язковим концертом, а в Раді ветеранів є можливість їм попрацювати на нашій комп'ютерній та фототехніці. За участі нашого активіста, ветерана і маріупольского поета Сергія Катасонова була підготовлена ​​книжка дитячих віршів, де використовувалися фотографії, зроблені самими дітьми. Збірник був виготовлений руками ветеранів і потім подарований дітям.

Налагоджено тісний зв'язок з БДЮТ Лівобережного району. Юні таланти запрошують ветеранів на свої тематичні та творчі зустрічі, а Рада ветеранів залучає їх до своїм патріотичних заходів. Учасники патріотичного клубу «Альтаїр» приходять на свята і урочисті заходи, що проводяться до святкових та видатних подій комбинату та державних свят. До Дня Перемоги профспілка комбінату організовує поїздки ветеранів та учасників патріотичного клубу в село Мордвинівка, де в роки ВВВ загинули моряки-десантники.

Піклуються в Раді ветеранів і за дітей та внуків азовстальських ветеранів та непрацюючих пенсіонерів. Організовується оздоровлення сімей опікунів в профілакторіях ООО "Здравниця-Плюс" та дитячих оздоровчих центрах. Різноманітні концерти та поїздки разом з дітьми стали вже традицією. А майстер перукарської справи С. Парамонова, що на волонтерських засадах працює в Раді ветеранів, організовує конкурси та покази, де моделями виступають діти та внуки ветеранів, а майстри перукарського училища демонструють свої досягнення в освоєнні професії.

Існує створений активістами клуб «Спілкування», спрямований на пізнавальну міссію. Проведені засіданя на тему «Подорож очима очевидців» з показом слайдів (про Грецію розповідала Т.Калініна, про Грузію - Т.Ростовская, про Чорногорії - Г.Ільіна, про Ізраїль - В.Огороднікова

В Раді ветеранів  намагаються об'єднати наших ветеранів за інтересами. Так з'явилася поетична група «Ліра», коли в Раді з'явився Катасонов С. А. (член Конгресу літераторів України). Потім з'явився жіночий співочий колектив «Ластівки» (організатор солісток Валентина Біатова). А ось з 2018 року утворився зведений (разом з пенсіонерами-Іллічівцями) танцювальний колектив, який організувала і керує Віра Зябліцева, невтомний ентузіаст і професіонал своєї справи. Танцівниці-активістки з її допомогою підготували танцювальні номери на концерт до 60-річного ювілею Ради ветеранів. Виступ на сцені цього колективу викликав бурю овацій глядачів за неординарність, артистизм і сміливість «молодих» активісток.

Працюють клуби: любителів настільного тенісу (Л. Ревун), любителів пісні (В. Біатова), сценічних мініатюр (В. Наришкіна), а також поетичний клуб «Ліра» (Л. Розуменко).

На протязі уснування Ради ветеранів співпрацюють с нами колективи Палацу культури «Азовсталь», зараз – філармонії. Частими гостями у нас бували колективи «Червона калина», «Чаечка», «Каприччіо» і ін. Перед ветеранами виступали зі своїми творами маріупольські поети і барди (Анатолій Важелів, Анатолій Шевченко-Зурнаджи, Олена Богиня, Андрій Чернуха, Зоя Чудеса і інші).

На запрошення Ради ветеранів комбінату імені Ілліча брали участь в грі для ерудитів «Що? Де? Коли?».

На протязі існування Ради ветеранів завжди активно підтримувалась спортивна робота та участь ветеранів у заходах, організованих профспілкою та комбінатом. Активісти Ради являються організаторами и учасниками турнірів по настольного тенісу (Л. Ревун) и шахмат (В. Гутников, В. Рудь).

Управляюча компанія МЕТІНВЕСТ, дирекція комбінату та профспілка дбають про своїх ветеранів і не залишають їх з проблемами на одинці. Завершується капітальний ремонт приміщення Ради ветеранів, внутрішні приміщення переоснащені під потребі Ради ветеранів: кабінети перукарні і медичного обслуговування, прийому відвідувачів та бібліотека, озеленення території та організація відкритої літньої тераси. Все це незабаром буде урочисто передано ветеранам. При цьому, змінюється розпорядок роботи і приймати відвідувачів Рада ветеранів буде на протязі тижня.