UA RU

Акція протесту профспілок в День боротьби за достойну працю!

Масовою акцією протесту відзначили Профспілки України 07 жовтня 2021р. Всесвітній день боротьби за гідну працю.

Протест почався на Майдані Незалежності, звідки учасники акції попрямували до будівлі Кабміну і Верховної Ради.

За підрахунками спостерігачів в акції протесту взяли участь близько 10 тисяч осіб. В акції протесту взяла участь і делегація від азовстальської профспілкової організації.

З гаслами "Захистимо свої трудові права", "Жодних урізань трудових прав", "Ні диктату корпорацій - Україні гідну працю", "Робочі місця і гідна зарплата - Працюємо в Україні" учасники акції виступили проти "антітрудових і антипрофспілкових законопроєктів". Зокрема, це проєкт закону №5371 про спрощення регулювання трудових відносин в сфері малого та середнього підприємництва, законопроєкт №5388 щодо дерегуляції трудових відносин і законопроєкт №2681 щодо окремих питань діяльності професійних спілок.

Мітингувальники вимагали прийняття нового Трудового кодексу, "який захистить людей праці", а також доступні для населення справедливі ціни на український газ, тарифи на електроенергію і комунальні послуги.

Крім того, профспілки звернулися до Уряду з вимогою прийняття Держбюджету-2022 з дотриманням визначених законами України грошових виплат та соціальних допомог, а саме: мінімальної заробітної плати – 6 900 грн ; мінімальної пенсії – 3 600 грн.; посадового окладу першого тарифного розряду в бюджетній сфері – 6 500 грн .; забезпечити повну своєчасну виплату лікарняних, декретних та інших видів соціальних виплат; забезпечити конституційне право громадян на якісне доступну освіту, медпослуги.

Учасники акції провели біля Кабінету Міністрів України мітинг, на якому виступили Голова СПО об'єднань профспілок України, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, представники ФПУ в парламенті Вадим Івченко та Сергій Рудик, представники членських організацій Федерації профспілок України.

У своєму виступі Григорій Осовий зазначив, що головним захисником законних прав та інтересів працівників, гідних і безпечних умов їх праці були і залишаються Профспілки. Завжди, коли влада намагається звузити права людини праці, організувати наступ на профспілки як авангарду і захисника найманих працівників, Профспілки не можуть залишатися осторонь, вони мобілізують профспілковий актив, всіх своїх членів на дії і боротьбу за гідне життя, за забезпечення прав і інтересів.

«Тому, - зазначив профспілковий лідер, - ми вийшли сьогодні на таку масову акцію протесту проти спроби влади змінити трудове законодавство на користь великого бізнесу, звузити елементарні трудові, економічні та соціальні права працівників. Ця акція - попереджувальна. Але, якщо влада не прислухається до голосу Профспілок, до голосу народу, який Профспілки представляють, такі акції пройдуть по всій країні. Профспілки налаштовані дуже рішуче. Вони готові застосовувати весь арсенал засобів боротьби за права працівників, які дозволяють Конституція України і вітчизняні закони».

Григорій Осовий підкреслив, що в цій боротьбі за права найманих працівників українські Профспілки відчувають ефективну і солідарну підтримку з боку міжнародних організацій, зокрема Міжнародної організації праці та Міжнародної конфедерації профспілок.

За підсумками акції протесту профспілкова делегація зустрілася з Прем'єр-міністром України Денисом Шмигалєм і передала йому вимоги учасників акції Профспілок.

Перемовини представників від Всеукраїнської акції протесту в Кабміні та Парламенті

Поки тривала акція протесту 7 жовтня 2021р. делеговані учасниками акції, очолював яких Голова ФПУ Григорій Осовий, зустрілися з Прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем та передали йому вимоги учасників акції профспілок. Під час розмови були присутні Перший віце-прем'єр-міністр - міністр економіки Олексій Любченко та міністр соціальної політики Марина Лазебна. Позицію профспілок щодо законопроєктів з трудових відносин підтримали на цій зустрічі керівники організацій роботодавців: Анатолій Кінах, Дмитро Олійник, Сергій Біленький. Голова ПМГУ Олександр Рябко висловив пропозицію, щоб такі зустрічі відбувались періодично та планово в рамках тристороннього соціального партнерства.

Потім відбулися перемовини з  першим заступником Голови Верховної Ради Русланом Стефанчуком. На зустрічі біла присутня і Голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів  Галина Третьякова. Представники профспілок вже вкотре висловили свою позицію про те, що низку антинародних законопроєктів, які звужують права і гарантії працівників, необхідно відкликати. Це важливе питання профспілки внесуть у порядок денний роботи Національної тристоронної соціально-економічної ради при Президентові України (НТСЕР).

За результатами зазначеної роботи протягом найближчого місяця за ініціативи керівництва Верховної Ради за участі сторін соціального діалогу та інших зацікавлених сторін буде проведено спільне засідання з метою формування консолідованих компромісних рішень щодо подальших шляхів реформування законодавства, яким регулюються соціально-економічні та трудові права працівників, а також порядок розгляду зареєстрованих законопроектів з цих питань.

Виступ Голови ПМГУ О.Рябка на зустрічі http://pmguinfo.dp.ua/images/photo-news/10_2021/07_10_2021_vistup_ryabko.pdf

 

За матеріалами сайту ФПУ та ПМГУ

 

255

Читайте також

Права працівників відновлені

37

0

Змагання з гирьового спорту. 12.07.2020

42

0

Telegram канал Профспілки МК Азовсталь

110

0